Yarı çiğ sosis yemek

Bilinen markalardan birine ait olan sarı sosis vardı, kuzenim yapıyordu gayet normal şekilde. Sonra hazır dedi. Bence tam pişmemişti çünkü içi çok aşırı açık renkteydi ve dışı tam olarak kızarmamıştı. Gitti tekrar aynı sosileri pişirdi, biraz daha kızardı. Ben korkudan 1-2 lokma alıp hemen bıraktım. Sizce bir sıkıntı olur mu?

Zaten ısıl işlem gördükleri için bir şey olmaz. Ben kurs zamanlarında ekmek arası yapıp yiyordum. Hala hayattayım.

Ben istisnayım sanırım. Çiğ sucuğu peynirle gömmesi fena olmuyordu.
Isıl işlem görmüş sucukların zarar vermediği söyleniyor. Bu doğru mu?
Isıl işlem görmüş falan filan bilmem ben. Gıda mühendisi falan değilim. Kendimi bildim bileli herkes sucuk çiğ yenmez, mide yarasına sebep olur diyor.

Mideni bozmuş olabilirsin. Bu da Gastrit iltihabına yol açar ve en büyük sebebi çiğ yenilen yiyeceklerdir.

Bilinen markalardan birine ait olan sarı sosis vardı, kuzenim yapıyordu gayet normal şekilde. Sonra hazır dedi. Bence tam pişmemişti çünkü içi çok aşırı açık renkteydi ve dışı tam olarak kızarmamıştı. Gitti tekrar aynı sosileri pişirdi, biraz daha kızardı. Ben korkudan 1-2 lokma alıp hemen bıraktım. Sizce bir sıkıntı olur mu?

Hocam ben genelde hep çiğ yerim.
Atıyorum 100 sosis yemişsem sadece 4'ü pişmiş olur.
Çok daha güzel geliyor pişmemiş hali :D
pişince pek sevemiyorum.
Sucuğuda pişmemiş severim atıyorum 100 sucuk yemişsem 40'ı pişmemiş olur.
Hatta hamuru ve patateside çiğ yerim.

Hiçbir problemim yok :D

Yeni konular

Geri
Yukarı