Yarın CHP Genel Başkanı belli olacak

Babam gitti değişim için oy atacak. Gönül isterdi ki değişim gerçek değişim olsaydı ama bir yerden başlamak lazım.

Ben de istifa etmiştim seçimden sonra belki genel başkan değişirse yeniden üye olurum.

Kim gelirse gelsin bizden CHP ye oy çıkmaz şu an en azından kendi kesimimdeki gençler için konuşuyorum en sıcak baktığım isim Muharrem İnce ve arkasından Ümit Özdağ geliyor eğer Meral Akşener artık en azından düzgün atıp bu isimlere yanaşırsa öne çıkılabilir.

Kim gelirse gelsin bizden CHP ye oy çıkmaz şu an en azından kendi kesimimdeki gençler için konuşuyorum en sıcak baktığım isim Muharrem İnce ve arkasından Ümit Özdağ geliyor eğer Meral Akşener artık en azından düzgün atıp bu isimlere yanaşırsa öne çıkılabilir.
Şu an aktif siyasette göz önüne çıkan herkes çöp oğlu çöp.

Bu milletin iki belirgin özelliği var.

Birincisi; sadece kendi çıkarını düşünür, en alttan en üste kadar geçerlidir bu. Misal x mesleği kendi şartları düzeldiği zaman susar, y meslek grubunun hakları için çıtını çıkarmaz. Ama utanmadan diğer gruplardan destek bekler ve saf insanlardan aldığı destekle çıkarım elde eder. Misal doktorlar. Vaktinde ekşi sözlükte herkes destek verdi, şartlarda az da olsa iyileştirme yapıldı, sonucunda başka gruplar destek istediği vakit doktorlarımızdan çıt çıkmadı. Bu her şey için geçerlidir, sadece meslekler değil. (Eyt mağdurları da güzel bir örnek buna.)

İkincisi ise; siyasi görüşü, yaşı, cinsiyeti, ırkı, dini, maddi durumu vs. ne olursa olsun, bu millet konuşmaktan öteye geçmez. Yaklaşık 5 senelik kriz boyunca herkes herşeyin uzmanı oldu. Özellikle ekonomi ve siyaset ki, konunun canlılığından bile anlaşılıyor. Papağan gibi herkes aynı sıkıntılardan bahsediyor, çözümlerden bahsediyor, iş icraate geldiği vakit kimse elini taşın altına koymuyor. Ne bir birlik var ne cesaret. İlk konuyla bağlantılı olarak görülebilir ki bencillik, vurdum duymazlık, aç gözlülük, korkaklık ve umursamazlık, maalesef ki toplumumuzu baştan sona etkilemiş.

Gençlerin %90'ı zafer partili
İşkembeden sallamayın lütfen, sosyal medyada 1-2 tweet görünce herkes zafer partili olmuyor. %90 inanılmaz uçuk, maksimum %15-25 arası tahmini.

İşkembeden sallamayın lütfen, sosyal medyada 1-2 tweet görünce herkes zafer partili olmuyor. %90 inanılmaz uçuk, maksimum %15-25 arası tahmini.

Sosyal medyaya siz de kanmayın. Genel dağılım neyse gençler arasındaki dağılım da odur muhtemelen. Geçen seçim gaza getirdiler yok Z kuşağı yok bilmem ne. Oy oranları gram değişmedi neredeyse. 3M yeni genç seçmene rağmen.

Hatta günümüzde sokak duvarı milliyetçiliği gençler arasında yaygın olduğundan bundan bir sonraki nesildeki gençlerin daha gerici ve tutumcu partilere oy vereceğini düşünüyorum.

Türk siyasetinin özeti niteliğinde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam neye dayanarak %90'ı zafer partili? Genç dediğiniz kişiler 15-22 yaş arası mı?
2028 seçimlerinde 13 yaşındakiler de oy kullanacağı için 13-22 diyelim biz ona.
%90 gerçekten uçuk bir rakam, doğru; Ama siz de ''işkembeden sallamışsınız'' bayağı. %15-25 nedir? Bu demek oluyor ki gençlerin %75-85'i AKCHP'li. Sizce mantıklı mı bu?

Geçen seçim gaza getirdiler yok Z kuşağı yok bilmem ne. Oy oranları gram değişmedi neredeyse. 3M yeni genç seçmene rağmen.
Seçim sürecinde siyaseti hiç takip etmediniz herhalde. Leblebinin yürüttüğü politikalar sağ olsun uzun adamın gitmesini isteyenler bile oy kullanmadı veya direkt oyunu uzun adama attı. Kullanılmayan 10 milyon oy var 2. turda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı