Yarın sınavlar var

Alınan eğitimi ölçmek gerek. Online sınav olsa bazıları kopya çeker. Yeteri kadar da ertelendi zaten, nasıl mantığa uymuyor anlamış değilim.
Online ders verimli bir şey değil. Kendim üzerinden konuşayım, odak problemim var. Yüz yüze derslerde bile bu beni rahatsız ediyorken bir de bunu online derslerde düşünün. 40 dakikalık derste 15 dakika ancak tamamen odaklı kalabiliyorum. Kamera açmak şartı ile online sınav olabilir. Üniversiteler böyle yapıyor. Niye liselerde olmasın? Online dersin verimsizliği bir yana, bu işin sağlık boyutu da var. Ne kadar önlemler alınıyor dense de, hangi devlet okulunda her öğrenci arasında 1 metre olabileceğini düşünüyorsunuz? Yeni mutant virüs çok daha tehlikeli. Bu durumda sınav yapmak düşüncesizliktir. Derslerden bir şey anlamıyorum, 1 aydır çalışmama rağmen, N'apacağım, YKS puanımın gözümün önünde düşmesini mi seyredeceğim?

sdaf.PNG

İyi ki biz önceden olmuşuz. Vallahi hiç uğraşasım yok sınavla mınavla. Ama MEB'in ne diyeceği belli olmaz belki ikinci sınavları falan oluruz o zamanda biz bağırırız Twitter'dan :D.

Alınan eğitimi ölçmek gerek. Online sınav olsa bazıları kopya çeker. Yeteri kadar da ertelendi zaten, nasıl mantığa uymuyor anlamış değilim.
Yüzyüze eğitimde bile birçok eşitsizlik varken uzaktan egitimde bu denli eşitsiz bir ortamda ve bu virüs ortamında sınav yapmak size ne kadar mantıklı geliyor ? Konu "sağlık" unutmayalım.

Ben de zamanında aşırı twit attım ama baktım olacak iş değil, başladım çalışmaya.
Coğrafya ve Fizik harici hallettim Allahtan. Herkese geçmiş olsun şimdiden.

Geri
Yukarı