Yarıya inen Türk bayrağını yukarı geri kaldırdım

• Konuyu başlatan Saox
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 885
Sivillerin ölmesini haklı buluyorsanız sizin kafanıza yazık.

Zaten filistinli masumlar diye bir şey demedim israilli masumlarda ölüyor. Siz linçleme kafasında olduğunuz için olayları anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz.

Bir başkasına cevap vereceğinize sanırsam yanlışlıkla bana verdiniz. Mesajlarım baştan sona dikkatli okunduğunda ilk önce İsrail'deki hastane ve havalimanına Hamas terör örgütü tarafından yapılan saldırıda bu bayrak inmedi de faali meçhul kimsenin üstlenmediği saldırıda neden bayraklar inip inip kalkıyor dedim?

Benim tamamen burada kişilerden bağımsız eleştirdiğim şey bir tarafta masum insanlar ölünce ses yok diğer tarafta ölünce bayrak indir bayrak kaldır olmaz!

Herkese eşit olunmalı her iki tarafa da adil olunmalı diyorum.

Anayasa'da diyor ki Din,Dil,Irk ayrımı yapılmaz herkez eşit. Fakat devletin üst kademesi şuan da İsrail Devleti ve halkına ırkçılık ve ayrımcılık yapıyor.

İşin daha tuhaf kısmı Filistin yönetimi Ermeni Soykırımını tanıyor ve yanında şuan en büyük destekçileri arasında Türkiye'nin komşularından Ermenistan ve Yunanistan var.

İsrail'i destekleyenlerin arasında ise kardeş ülke denilen Azerbaycan var.

Tarih bilenler yada dün doğup bugün yorum yapmayanlar bilir ki : I. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu'na karşı başlatılan Arap İsyanı bayrağı şuan ki Filistin yönetiminin bayrağıdır.

Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'ni ilk tanıyan devletler arasında İsrail Devleti vardır ve İsrail'de Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk heykeli bulunmaktadır.

Düzenleme: İsrail Devletinin, Ermeni Soykırımını tanımadığını yazmayı unutmuşum.

Son düzenleme:
Türkiye'de yas ilan edildiğini bilmiyordum sadece filistin için geçerli diye düşünmüştüm. Okuldaki bayrağı yarıda görünce geri yukarı aldım bir sorun olmaz inşallah.(okuduğum okul değil)

Helal olsun hocam bizde yas tutmayı kabul etmedik okulda o bayrağı birkaç çapulcu için yarıya indirilmez zaten.

İşin daha tuhaf kısmı Filistin yönetimi Ermeni Soykırımını tanıyor ve yanında şuan en büyük destekçileri arasında Türkiye'nin komşularından Ermenistan ve Yunanistan var.
Tarih bilenler yada dün doğup bugün yorum yapmayanlar bilir ki : I. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu'na karşı başlatılan Arap İsyanı bayrağı şuan ki Filistin yönetiminin bayrağıdır.
Düzenleme: İsrail Devletinin, Ermeni Soykırımını tanımadığını yazmayı unutmuşum.
1-Filistin'de iki başlı yönetim var. Gazze'deki Hamas ve Batı Şeria'daki El-Fetih. Bu iki çrgütünde Ermeni Soykırımını destekleyici beyanı yok. Mahmud Abbas zaten İsrail'in Filistin valisi gibi diplomaside İsrail'e yakın kararlar alıyor. O yüzden onun da öyle bir beyanı yok. Senin kaynağın ancak ve ancak yalanlar söyleyen Arap düşmanı resmi ideoloji taraftarı twitter hesapları ve birkaç çakma tarihçi olabilir. Evet,doğrudur Araplar zamanında Osmanlı'ya isyan etmiştir ve isyanlarda bu bayrağı kullanmıştır. Ama unutulmamalıdır ki Osmanlı'ya karşı isyan edilerek kurulan bir devlet daha vardır. Bkz:19 Mayıs.

Dosya Ekleri

• GettyImages-104123615.jpg
    GettyImages-104123615.jpg
    51,3 KB · Görüntüleme: 14
1-Filistin'de iki başlı yönetim var. Gazze'deki Hamas ve Batı Şeria'daki El-Fetih. Bu iki çrgütünde Ermeni Soykırımını destekleyici beyanı yok. Mahmud Abbas zaten İsrail'in Filistin valisi gibi diplomaside İsrail'e yakın kararlar alıyor. O yüzden onun da öyle bir beyanı yok. Senin kaynağın ancak ve ancak yalanlar söyleyen Arap düşmanı resmi ideoloji taraftarı twitter hesapları ve birkaç çakma tarihçi olabilir. Evet,doğrudur Araplar zamanında Osmanlı'ya isyan etmiştir ve isyanlarda bu bayrağı kullanmıştır. Ama unutulmamalıdır ki Osmanlı'ya karşı isyan edilerek kurulan bir devlet daha vardır. Bkz:19 Mayıs.

Kaç kez Ortadoğu'ya gittiniz? Bahsettiğiniz Yönetimleri bizzat gördünüz mü? İsrail'de daha öncesinde bulundunuz mu ?

Benim kaynağım yaşamım ve bilgimdir aksine senin gibi dün doğup bugün yorum yapanlardan değilim.

Gazze'deki Hamas yönetimi derken ? Hani şu müslüman olmayan çoluk çocukların dahi kafasını kesen, işkence eden Hamas terör örgütü mü ? İsrail Devleti, Filistin ile değil doğrudan Hamas terör örgütü ile savaşıyor.

Terörist bir gruba haddini bildirmek başkadır iki devletin kendi arasındaki savaş başkadır.

Hastane saldırısı diyip milletin haritadan bile görmeden ağladığı hastane sapasağlam olmasının yanında Hristiyanlara ait kapasitesi oldukça küçük özel bir hastanedir!

Geri
Yukarı