Yaşadığınız şehirdeki sorunlar

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Herkes şehrindeki sorunlardan bahseder mi? Hangi sorunlar çözülse daha güzel olur veya önerilerinizi merak ediyorum.
Ciddiye almaya gerek yok aklınıza ne geliyorsa yazabilirsiniz amaç ülkemizdeki güncel sorunları çözmek, hatırlatmak.

İstanbul'da yabancı uyruklu kişi sayısı çok fazla ve pahalı bir şehir.

Bodrum'da altyapı sıfır mesela her gün bir tane içme suyu borusu patlıyor ve trafik aşırı fazla özellikle korona döneminde dışarıdan çok fazla insan geldi normalde 3 yıl önce nüfusumuz 180k idi şu an 600 700k civarında ve ev kiraları bu yüzden aşırı artmış durumda mesela şu an gelmek isteseniz en kötü ev 1+1 3-4K'dan başlıyor. Marketleri diğer şehirlere göre 1-2TL pahalı oluyor ve pazar aşırı pahalı başka şehirlerde 10 TL'ye aldığınız sebze burada 20-25 TL gibi.

Herkes şehrindeki sorunlardan bahseder mi? Hangi sorunlar çözülse daha güzel olur veya önerilerinizi merak ediyorum.
Ciddiye almaya gerek yok aklınıza ne geliyorsa yazabilirsiniz amaç ülkemizdeki güncel sorunları çözmek, hatırlatmak.

Trafik sorunu çözülse iyi olur, çingene sorunuda çözülse iyi olur geçenlerde kazıklanmıştım :) ve cami çıkışlarındaki dilencilere el atmak gerek (il İstanbul)

Yaşadığım şehrin sorunu Türkiye sınırları içerisinde bulunması. Eminim bu kadar dünyaya mal olmuş, kazmayı vursan tarih fışkıran, boğaza sahip, iki kıtada birden var olan, her yeri estetik olan bir şehir herhangi bir Avrupa ülkesinde olsa, mevsim ne olursa olsun şehirde gezecek yer bulamazdık turistten. Ama gel gelelim Türkiye sınırları dahilinde ve saçma sapan iğrenç bir beton kentleşmeyle şehir koca bir çöplük olmuş durumda.

Gençlere önem yok, gerçi hiçbir ilde yok da neyse. Spor etkinlikleri, yarışmalar vb. düzenlenmesini isterdim.

İş potansiyeli düşük, ara ara bulamazsın. Bulsan da zor bulursun.

Yol yaparlar, çok geçmeden bozulur. Her yol bağlantısına kavşak yaparlar, en sevmediğim şeydir. Bu kavşaklarda kaza yapan çok oldu.

Daha vardır da aklıma bu kadar geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı