Yasak konusunda niye bu kadar tutarsızsınız?

Cok sigara içen bir yakınım (annem olur) var. Şimdi sigara sehpanın üzerinden kalkıp kendisi mi annemi zehirliyor yoksa annem sigarayı yakıp içerek, annemin kendisi mi?

TikTok ta onun gibi. TikTok kendisini zorla kullanın diye dayatmıyor. İnsanlar onu kullanıyor.

O yüzden nasıl ki sigara satışı ve kullanımı yasaklanmıyor. TikTok ta aynı kategoride olup, onun da yasaklanmaması gerekli.

TikTok'u hiç kullanmadım, bakmadım bile, belki cok zararlıdır belki değildir o konuda bir şey diyemem fakat TikTok sonuçta sigara gibi, kendisini zorla kullandıran bir şey değil. Yine de yasaklansın diyorsanız o zaman sigara satışı da yasaklanmalı demelisiniz bence. Acaba cok yanlış mı düşünüyorum :)
Bence yanlış düşünmüyorsunuz.

Gir TikTok'a 9 yaşındaki çocuğun sözde racon kesmelerini gör liseli aptal ergenlerin hareketlerini gör 65-70 yaş aralığının sırf zaman öldürmek için yaptıklarına bak. Özellikle tiktoktan para dilenenlere bak. Fikrin değişir.

Ülkenin zihniyetini alt üst eden bir uygulamadan bahsediyoruz. Çocuklar saçma sapan videolar çekmekte birbirleriyle yarışıyorlar.
Tiktok'tan bende nefret ediyorum, ancak dediğiniz şey Youtube içinde geçerli, diğer sosyal platformlar için de geçerli, hiç bu açıdan düşündünüz mü ? Bunun önüne devlet değil aile geçer, devlet insanlara kendi kafasına göre bir şeyleri yasaklayamaz, özgürlüğü kısıtlayamaz.

Tiktok'tan bende nefret ediyorum, ancak dediğiniz şey Youtube içinde geçerli, diğer sosyal platformlar için de geçerli, hiç bu açıdan düşündünüz mü ? Bunun önüne devlet değil aile geçer, devlet insanlara kendi kafasına göre bir şeyleri yasaklayamaz, özgürlüğü kısıtlayamaz.
O zaman YouTube'deki kötü örnek videoları kaldıralım Tiktok'un da. ama Tiktok'da içerik kalmaz.

Bugün bir video daha gördüm sol alt filigranında Tiktok yazıyordu. Kız çocuğu dürtüyor. Sonra çocuk arkasına bakıyor kız önüne geçip eğiliyor. Çocuk önüne bakıp yürüyünce kıza taciz etmiş gibi oluyor kızda dönüp çocuğa vuruyor. Ne katkısı var, bence katkıdan çok zararı var bu Tiktok platformunun.

Hocam benim bir arkadaşım vardı çok zekiydi.Arkadaşım TikTok indirdi yav çocuğun IQ su yerle bir oldu.Ben dedim bak bırak derslerinde zayıflarsın falan ama yok dinlemiyor.Sonra zorla sildim telefonundan oda indirmeye üşendi.Ondan sonra çocuk derslerine tekrar döndü, çok güzel bir şekilde.Yani anlatmak istediğim TikTok ıq, zeka yani beyin gibi şeylere çok zararlı.Böyle bir progarmın böyle kaliteli bir forum da yasaklanması gayet normal bence.

İsterseniz ban atın, isterseniz ne yapıyorsanız yapın. Kimse bana "jellat36" ve 12 yaşlı çocuk fanlarının saçma sapan canlı ve videoları savunmasın.
Güvenlik, bilgi kirliliği, etik olmayan gereksiz videolar yetmiyor mu ki? Daha bu yakınlara kadar 2 aşamalı doğrulaması olmayan bir platformu savunmak da mükemmel düşünce ister.
Bilgi kirliliğinin %75'den fazlası TikTok kaynaklı. Düzgün bir denetim yok.
Avira'nın TikTok hakkında olan blogunu okumanı tavsiye ederim.

Sen TikTok'u sevmiyorsun, Instagram'ı seviyorsun. Bugün TikTok'u kapattıkları için sevindin, destekledin; yarın Instagram'ı kapatmak istediklerinde "Böyle iş mi olur" demeyecek misin?

Hayır. Büyük ihtimalle artık o platformu kullanmayacağım kendi açımdan.

Geri
Yukarı