Yasak olduğu halde 62.606 vaka var

İnsanlarda olduğu kadar polisin ve devletin de suçu. Millet dışarıda serbestçe gezerken kimse ceza yazmazsa tabii ki gezmeye devam ederler. Şahsen benim iznim vardı ve aylardır dışarıda tek bir polis bile görmedim. Polisler bıkmış durumda ve onları da anlıyorum ancak sadece bıktıkları için yasanın çiğnenmesine göz yummalarını da pek hoş bulmuyorum. Kısacası yasakların işe yaramasının tek yolu her tarafa polis dikmek.

Ceza yazan polise kafa tutan kim? Yine bizim halk. Bütün emniyeti koronaya harcarsak diğer olaylar gırla.

İnsanlarda olduğu kadar polisin ve devletin de suçu. Millet dışarıda serbestçe gezerken kimse ceza yazmazsa tabi ki gezmeye devam ederler. Şahsen benim iznim vardı ve aylardır dışarıda tek bir polis bile görmedim. Polisler bıkmış durumda ve onları da anlıyorum ancak sadece bıktıkları için yasanın çiğnenmesine göz yummalarını da pek hoş bulmuyorum. Kısacası yasakların işe yaramasının tek yolu her tarafa polis dikmek.
Afedersiniz ama polislerin canına mı susadınız? Zaten kalabalık yerlerde veya merkezlerde bol bol polis oluyor adamların tek işi bu değil ki. Her mahalleye girip her yeri didik didik didikleyemezler ki adamlar. Azıcık insaf yani.

Afedersiniz ama polislerin canına mı susadınız? Zaten kalabalık yerlerde veya merkezlerde bol bol polis oluyor adamların tek işi bu değil ki. Her mahalleye girip her yeri didik didik didikleyemezler ki adamlar. Azıcık insaf yani.

Polislerin halkı düşündüğü mü var? Tamam işini doğru düzgün yapan polis yok değil ama yapmayan bir hayli fazla.

Her yere girmelerini istemedim sadece gördüğüm bir durumdan bahsettim o kadar. Dışarı çıktığımda resmen insan sürüleri görüyorum ve 1 tane polis koysak tırsıp en azından yarısı çıkmayacak. Ayrıca dediğim gibi adı üstünde "yasak" ihlal edene ceza yazacak biri yoksa ne anlamı var ki. Basit bir örnek polisler "sıkılsa" ve hırsızları tutuklamayı bıraksa herkes hırsızlık yapmayacak mı? Aynı mantık, dışarı çıkma yasaklarına ilk zamanki kadar ilgi göstermezlerse daha çok kişi çıkar.

Kimsenin yasakları taktığını zannetmiyorum. Dişçiye gittiğimde dışarıda hala maskesiz dolaşan insanlar vardı. Bu kafa ile zaten kolay kolay bitiremeyiz bu salgını.

Ben Bağcılar'dayım bir de :) Burada gece 12'den sonra kurt adamlar geziyor maske takmadan :D

Bugünkü vaka sayıları hafta basinda kapan kişilerin sayısı. Ayni gun icerisinde semptom göstermiyorlar. Hatta 2 hafta once kapan birisi bile yeni yeni semptom gösteriyor olabilir.

Geri
Yukarı