Koronavirüs vaka sayısı 98'e yükseldi, 1 kayıp var

nikoplotis

Centipat
Makaleler
2
Yer
sitolpokin
Daha fazla  
korona1.JPG

korona2.JPG

Sağlık bakanımızın yaptığı açıklamaya göre vaka sayısı 98'e yüksekdi, 1 adet kayıp bulunmakta. Kaybedilen hastanın çin temaslı çalışanından aldığı bildiriliyor.

Kısa bir süre içersinde bence çok fazla arttı. Sabah akşam konuşulan İtalya'da bile ilk haftada 20 küsür kişi açıklanmıştı. Sağlık bakanının hükümet tarafından yanlız bırakıldığını düşünüyorum. Test sayısının arttırılması da oldukça önemli.

İnsanlarımız hem hafife alıyor, hem de yaa bu "ameriganın oyunu" düşüncesiyle hareket edip inanmıyor. Gençlerde de şu algı var " İstatiklere bakıyoruz görüldüğü üzere gençlere bir şey olmuyor ben rahatım " ama gözden kaçırdıkları nokta var o hastalığı kendisi atlatabilir fakat yaşlı kesime annesine dedesine bulaştırabilir.

Ayrıca virüsten kurtulduktan sonra eski sağlığına kavuşuyor mu bununla ilgili net bir bilgi bile yok. Az test yapılmasına rağmen vaka sayısı artıyor ben katlanarak artacağını düşünüyorum.

Yükselme hızına bakarsak İtalya'yı geçtik sanırım 1 ay sonra kim bilir nasıl olacak, aşırı fazla bir artış var ki bu gece de açıklanmaya devam eder. Bu sayı daha fazladır benim görüşüm olarak, çünkü insanlar hala çalışmaya devam ediyor, avmler açık içinde ki kafeler kapalı olsa da yinede insanlar gitmeye devam ediyor. Aslında çalışanlar için bir ekonomik paket çıkartıp sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli İtalya gibi olmak istemiyorsak.

Nedense AB ülkelerinin yaşlı nüfuslarından kurtulmak ister gibi davrandıklarını düşünüyorum.
Risk ve analizde riski fırsata çevirme vardır ya sanki yaşlıların ekonomiye olan yüklerinden kurtulmak ister gibiler.

Sağlık Bakanının iyi niyetine inanıyor, çabasını takdir ediyorum.
Ama diğer hükümet üyelerinin gönülsüz olduklarını gözlüyorum.

En kötüsü de bizdeki yaşlıların tutumu.
Abi bu kadar mı bıktınız hayattan ne bu sorumsuzluk.
Gençler evlere kapanmış, ihtiyarlar sokaklarda geziyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı