Yaşama tutunma nedenleriniz

Öncelikle konu dışı muhabbetlerin diyarı Technopat'tan tüm dünyaya selamlar. Böylesine berbat bir dünyada var olmamıza rağmen yaşama sizi sıkı sıkıya bağlayan şey ya da şeyler nelerdir? Buyurun sohbete.
Hocam tam olarak şikayetleriniz nelerdir? Kişisel olaylar mı?

Kendime değer veriyorum, öyle ya da böyle bu dünyaya gelmişim ve olabildiğince keyfini çıkarmaya çalışıyorum. Sonuçta bir kez geliyorum dünyaya. Sevdiğim şeyleri yapmak istiyorum, mutlu olmak istiyorum, güzel yerler görmek istiyorum, mecburen para kazanmak istiyorum ve hayat standardımı yapabildiğim en yüksek seviyeye çıkarmak istiyorum.
Bazen tüm bunlar hiçbir şey gibi geliyor hatta çoğunlukla ama içimdeki öze saygısızlık ettiğimi ve kendimi boşa yıprattığımı fark ediyorum ve bunu kendime ben yapıyorum. Hiç kimse bana benden daha fazla zarar veremiyor, o yüzden kendime bazen çok acımasız olduğumu fark ediyorum.
Her ne olursa olsun bu dünya benim için var, bu dünyayı seviyorum, kendi içimde dünya benim etrafımda dönüyor, böyle düşünmezsem mutsuz olurum. İnsanlara değer veriyorum, herkesin iyi olmasını istiyorum ama olana da ölene de yapabileceğim hiçbir şey yok, dünyada savunmasız ve hiçbir şey olmadığımı da biliyorum.
Bazen çok büyük dert ve sıkıntılar içerisinde olduğumu hissettiğimde kafamı dünyanın dışına çıkartıyorum, bir kuş gibi hayal ediyorum kendimi ve o yukarıdan dünyaya baktığımda ben gözükmüyorum bile, derdim yok, hiçbir şeyim. Ama nefes alıyorken de her şey olmak istiyorum, yaşama tutunmayı seviyorum, sevdiklerimle olmayı seviyorum. Güzel anlar yaşayın.

NOT: Bir düzenleme eklemek isterim, kendini mutsuz hisseden ya da olduğu kişiden mutlu olmayan arkadaşlar varsa, fiziksel özelliklerini beğenmeyenler varsa ya da kendinizde sizi rahatsız hissettiren ne varsa bunu kabullenin, siz busunuz. Sizden başkası yok, siz kendinize acımasız davranırsanız başkaları size neler yapmaz ki? Herkes olduğu haliyle özel ve siz de kendinizin en iyi hali olun!

Yeni konular

Geri
Yukarı