Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Nasıldır?

Daha fazla  
Merhabalar, şu anda 11. sınıfım ve üniversiteler hakkında bilgi almak için bu yazıyı yazıyorum. Umarım bilgisi olan biri yardımcı olur.

• Yaşar Üniversitesi nasıl bir üniversite? Çevre, eğitim bakımından...
  • Üniversite önerileriniz neler? (İzmir içi.)
  • Erasmus mevcut mu?
  • Teknik üniversite mi?
  • Akademik kadrosu nasıl?
  • Konumu nasıl?
  • Okul bittikten sonraki iş imkanları nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, şu anda 11. sınıfım ve üniversiteler hakkında bilgi almak için bu yazıyı yazıyorum. Umarım bilgisi olan biri yardımcı olur.

• Yaşar Üniversitesi nasıl bir üniversite? Çevre, eğitim bakımından...
  • Üniversite önerileriniz neler? (İzmir içi.)
  • Erasmus mevcut mu?
  • Teknik üniversite mi?
  • Akademik kadrosu nasıl?
  • Konumu nasıl?
  • Okul bittikten sonraki iş imkanları nasıl?

Bende sizin gibi bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum hatta sanırım sizde İzmir'de oturuyorsunuz. Ancak bazı arkadaşlarım yurt dışında çok iyi imkanlar var diyor

Ayrıca size sorum olacaktı şu an 7. sınıfım ne yapmalıyım hangi liseye gitmeliyim

Merhaba ben Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi mezuyum, 1 yıl hazırlık ve 4 yıl lisans eğitimi aldım. Bildiklerimi yanıtlayayım istersen.

1- Okul gayet güzel bir yerde metro okulun dibinde, ayrıca biraz daha yürüyüp dolmuş vs bile bulabilirsiniz, otogar a da çok yakın. Konumu itibariyle epey iyi yani. Aradan epey zaman geçti okuldan hala arkadaşım var birçok insan tanıyabiliyorsun, zengin olan da var burslu olan da var şimdiye kadar bursluyum diye laf söyleyen olmadı hatta not ortalamayı yükseltip burs kasabiliyorsunuz hala var mı sormak lazım
2- Üniversite olarak başarı sıralaması yüksek okulları baz alabilirsin.
3- Erasmus var, birçok arkadaşım gitti. Bizim bölümden veya farklı bölümden vs
4- Teknik kısmını bilmiyorum sanırım değil birçok bölüm vs mevcut okulda.
5- Hocalarını tanımıyorum web sitesine girip hocaların eğitimlerine bakabilirsin.
6- Konumu belirttim.
7- İş imkanları bölüm esasında değişir, arkadaşlarım ortalama kasarak, erasmus veya yurtdışı stajlar yaparak iyi yerlere geldiler. Yani 4 sene düz okumakla, 1-2. sınıftan itibaren sürekli kısa veya uzun stajlar yapmak, çevre edinmek, çalıştığın yerdeki insanlarla irtibat halinde olmak çok önemli.

Okul kendisi sana iş ilanları da sunabiliyor kısa zamanlı çalışma imkanlarıyla bölümden bağımsız şekilde, insan kaynakları departmanı yani öğrenci işleri iyi çalışıyor sürekli ilanlar yayınlıyorlardı.

Daha iyi cevaplar almak istiyorsan eğer, linkedin e üye olup arama kısmına bölüm yazarsan kimin nereden mezun olduğunu görebilirsin, o tarz kişilere sorarsan eğer direkt cevap almak daha mantıklı. Tabi o insanlara mail aracılığıyla uğraşman daha mantıklı böylelikle bir liste hazırlarsan onlar daha açık şekilde yazarlar.

Bende sizin gibi bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum hatta sanırım sizde İzmir'de oturuyorsunuz. Ancak bazı arkadaşlarım yurt dışında çok iyi imkanlar var diyor.

Ayrıca size sorum olacaktı şu an 7. sınıfım ne yapmalıyım hangi liseye gitmeliyim.

85.yıl Anadolu lisesinde okuyorum.

Yurt dışında tabii ki iyi imkanlar var ama şu an da işin orasını boş ver ve sadece derslerine odaklan ki eğer öyle yaparsan zaten çok iyi bir yerde iş bulursun hatta iş seni bulur.

Lise de Anadolu okuman bana göre üniversite sınavı için daha avantajlı ama diğer okulları da tercih edebilirsin aslında asıl olan senin çalışman okul sadece bir aracı istersen en iyi okula git ama çalışmazsan olmuyor ve o yüzden tabii ki iyi bir okula git ama kötü bir veya orta seviye de bir okula gitsen bile çalışmayı bırakma.

Benim sana tavsiyem lise ye geçtiğin zaman derslerini salma düzenli çalış sana oturup uzun saatler çalış demiyorum ama çalışmayı bırakma çünkü üniversite sınavında senin çok işine yarayacak.

9 ve 10. sınıfta iyi çalışırsan üniversite sınavına hazırlanırken odağın 11 ve 12. sınıf derslerin de olur yani TYT'yi bitirmiş olursun ve emin ol çok iyi bir okula + istediğin bölüme gidersin.

Şu an hangi liseyi düşünüyorsun?

85.yıl Anadolu lisesinde okuyorum.

Yurt dışında tabii ki iyi imkanlar var ama şu an da işin orasını boş ver ve sadece derslerine odaklan ki eğer öyle yaparsan zaten çok iyi bir yerde iş bulursun hatta iş seni bulur.

Lise de Anadolu okuman bana göre üniversite sınavı için daha avantajlı ama diğer okulları da tercih edebilirsin aslında asıl olan senin çalışman okul sadece bir aracı istersen en iyi okula git ama çalışmazsan olmuyor ve o yüzden tabii ki iyi bir okula git ama kötü bir veya orta seviye de bir okula gitsen bile çalışmayı bırakma.

Benim sana tavsiyem lise ye geçtiğin zaman derslerini salma düzenli çalış sana oturup uzun saatler çalış demiyorum ama çalışmayı bırakma çünkü üniversite sınavında senin çok işine yarayacak.

9 ve 10. sınıfta iyi çalışırsan üniversite sınavına hazırlanırken odağın 11 ve 12. sınıf derslerin de olur yani TYT'yi bitirmiş olursun ve emin ol çok iyi bir okula + istediğin bölüme gidersin.

Şu an hangi liseyi düşünüyorsun?

Şu an bir lise araştırmamıştım ancak sizin okuduğunuz lise nasıl dır hocam. Orası güzelse oraya gidebilirim belki

Merhaba ben Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi mezuyum, 1 yıl hazırlık ve 4 yıl lisans eğitimi aldım. Bildiklerimi yanıtlayayım istersen.

1- Okul gayet güzel bir yerde metro okulun dibinde, ayrıca biraz daha yürüyüp dolmuş vs bile bulabilirsiniz, otogar a da çok yakın. Konumu itibariyle epey iyi yani. Aradan epey zaman geçti okuldan hala arkadaşım var birçok insan tanıyabiliyorsun, zengin olan da var burslu olan da var şimdiye kadar bursluyum diye laf söyleyen olmadı hatta not ortalamayı yükseltip burs kasabiliyorsunuz hala var mı sormak lazım
2- Üniversite olarak başarı sıralaması yüksek okulları baz alabilirsin.
3- Erasmus var, birçok arkadaşım gitti. Bizim bölümden veya farklı bölümden vs
4- Teknik kısmını bilmiyorum sanırım değil birçok bölüm vs mevcut okulda.
5- Hocalarını tanımıyorum web sitesine girip hocaların eğitimlerine bakabilirsin.
6- Konumu belirttim.
7- İş imkanları bölüm esasında değişir, arkadaşlarım ortalama kasarak, erasmus veya yurtdışı stajlar yaparak iyi yerlere geldiler. Yani 4 sene düz okumakla, 1-2. sınıftan itibaren sürekli kısa veya uzun stajlar yapmak, çevre edinmek, çalıştığın yerdeki insanlarla irtibat halinde olmak çok önemli.

Okul kendisi sana iş ilanları da sunabiliyor kısa zamanlı çalışma imkanlarıyla bölümden bağımsız şekilde, insan kaynakları departmanı yani öğrenci işleri iyi çalışıyor sürekli ilanlar yayınlıyorlardı.

Daha iyi cevaplar almak istiyorsan eğer, linkedin e üye olup arama kısmına bölüm yazarsan kimin nereden mezun olduğunu görebilirsin, o tarz kişilere sorarsan eğer direkt cevap almak daha mantıklı. Tabi o insanlara mail aracılığıyla uğraşman daha mantıklı böylelikle bir liste hazırlarsan onlar daha açık şekilde yazarlar.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için ve sorularımı cevapladığınız için.
Şu an bir lise araştırmamıştım ancak sizin okuduğunuz lise nasıl dır hocam. Orası güzelse oraya gidebilirim belki
Puan ortalaman nasıl?

Okul orta okul taban puanın ile alan bir okul yani LGS sınavı puanın önemsiz ve okul puanı ile alan okul arasında en iyilerinden biri ama gerçekten çok yüksek okul puanı ile alıyorlar hatta bu sene gelen öğrencilerin en düşüğü bildiğim kadarıyla 98 puan ile geldi tabii farklı bir liseye gidip oradan nakil ile gelirsen puan biraz daha düşüyor ama daha 7. sınıfsın o yüzden daha iyi bir okula gitmeni tabii ki tavsiye ederim.

Öğretmen bakımından iyi bir okul ama tabii ki bazı öğretmenler çok iyi değil ama genel olarak iyiler öğrenciler ile ilgililer yani bir soru götürürsen hepsi çözer kendi hocan olmasa bile.

Sınavları zor soruyorlar ama pandemiden sonra biraz daha kolaylaştı sınavlar ayrıyeten bana göre okulda ki en kötü şey sözlüleri ayrı bir sınav yaparak veriyorlar yani dersteki durumuna göre değil ama bu belli başlı dersler için (matematik, kimya, biyoloji) tabii ben o okulda tam olarak sadece toplam da 1 dönem bulundum pandemiden dolayı o yüzden de her sene sözlüleri böyle mi veriyorlar bilgim yok.

Kısacası okulu tavsiye ederim ama tabii ki daha iyi bir okula gitmen daha iyi olur.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için ve sorularımı cevapladığınız için.

Puan ortalaman nasıl?

Okul orta okul taban puanın ile alan bir okul yani LGS sınavı puanın önemsiz ve okul puanı ile alan okul arasında en iyilerinden biri ama gerçekten çok yüksek okul puanı ile alıyorlar hatta bu sene gelen öğrencilerin en düşüğü bildiğim kadarıyla 98 puan ile geldi tabii farklı bir liseye gidip oradan nakil ile gelirsen puan biraz daha düşüyor ama daha 7. sınıfsın o yüzden daha iyi bir okula gitmeni tabii ki tavsiye ederim.

Öğretmen bakımından iyi bir okul ama tabii ki bazı öğretmenler çok iyi değil ama genel olarak iyiler öğrenciler ile ilgililer yani bir soru götürürsen hepsi çözer kendi hocan olmasa bile.

Sınavları zor soruyorlar ama pandemiden sonra biraz daha kolaylaştı sınavlar ayrıyeten bana göre okulda ki en kötü şey sözlüleri ayrı bir sınav yaparak veriyorlar yani dersteki durumuna göre değil ama bu belli başlı dersler için (matematik, kimya, biyoloji) tabii ben o okulda tam olarak sadece toplam da 1 dönem bulundum pandemiden dolayı o yüzden de her sene sözlüleri böyle mi veriyorlar bilgim yok.

Kısacası okulu tavsiye ederim ama tabii ki daha iyi bir okula gitmen daha iyi olur.

Hocam o zaman benim işim zor desene. 1. dönem 90 aldım

Puan 5. 6. 7. ve 8. sınıftaki yıl sonu puanlarının ortalaması ile hesaplanıyor.

Okulun aldığı puan değişebilir mesela ben 93 puan ile girmiştim bu okula.

5'te 90'dı :D 6. sınıf pandemi dolayı 100 puan işte böyle gidiyor. Bu arada size dil falan öğretiyorlar mı ( C dili falan ) yoksa üniversitedemi öğretçekler

Merhaba ben yaşar üniversitesi uluslararası lojistik yönetimi mezuyum, 1 yıl hazırlık ve 4 yıl lisans eğitimi aldım. Bildiklerimi yanıtlayayım istersen.

1- okul gayet güzel bir yerde metro okulun dibinde, ayrıca biraz daha yürüyüp dolmuş vs bile bulabilirsiniz, otogar a da çok yakın. Konumu itibarıyla epey iyi yani. Aradan epey zaman geçti okuldan hala arkadaşım var birçok insan tanıyabiliyorsun, zengin olan da var burslu olan da var şimdiye kadar bursluyum diye laf söyleyen olmadı hatta not ortalamayı yükseltip burs kasabiliyorsunuz hala var mı sormak lazım.
2- üniversite olarak başarı sıralaması yüksek okulları baz alabilirsin.
3- Erasmus var, birçok arkadaşım gitti. Bizim bölümden veya farklı bölümden vs.
4- teknik kısmını bilmiyorum sanırım değil birçok bölüm vs mevcut okulda.
5- hocalarını tanımıyorum web sitesine girip hocaların eğitimlerine bakabilirsin.
6- konumu belirttim.
7- iş imkanları bölüm esasında değişir, arkadaşlarım ortalama kasarak, Erasmus veya yurt dışı stajlar yaparak iyi yerlere geldiler. Yani 4 sene düz okumakla, 1-2. sınıftan itibaren sürekli kısa veya uzun stajlar yapmak, çevre edinmek, çalıştığın yerdeki insanlarla irtibat halinde olmak çok önemli.

Daha iyi cevaplar almak istiyorsan eğer, LinkedIn'e üye olup arama kısmına bölüm yazarsan kimin nereden mezun olduğunu görebilirsin, o tarz kişilere sorarsan eğer direkt cevap almak daha mantıklı. Tabii o insanlara mail aracılığıyla uğraşman daha mantıklı böylelikle bir liste hazırlarsan onlar daha açık şekilde yazarlar.

Bir sorum daha olacaktı ben %50 burs düşünüyorum önerir misiniz çünkü bazıları %50 burs ile vakıf üniversitesine gideceğine başka okula git diyorlar.
5'te 90'dı :D 6. sınıf pandemi dolayı 100 puan işte böyle gidiyor. Bu arada size dil falan öğretiyorlar mı ( C dili falan ) yoksa üniversitedemi öğretçekler.

Yok öğretilmiyor normal ders görüyoruz. Onlar üniversite de veya şimdiden kendin öğrenmeye başlayabilirsin ki bence başla çünkü işine yarayacak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı