Yaşı küçük olan kişilere ayrımcılık yapmak

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba son zamanlarda konu dışı konularda forumun yaş kitlesi düştü diye sırf yaşı küçük diye dışlayanlar var. Kendim de tanık oldum 15 yaşındayım, bu konu hakkında bazı kendini büyük sanan egoist abilerimiz var, hakaret etmeden duruma girmek istiyorum. Yaşınız büyük olabilir ama eğer sen dostum, evet sen bu konuyu okuyan kişi 20 yaşındaysan ve küçük diye onu takmıyorsan dinlemiyorsan adam olamamışsın demektir forumda küçükten kastım 15-16 yaşındaki dostlarımızı benim gibi insanları dışlamak ne demek forumda yaş kısıtlaması vardı da bize mi haber gelmedi? Eğer böyle kişiler varsa gerekenin yapılmasını rica ederim. @Yener K. @Recep Baltaş bu arkadaşlara gerekenin yapılmasını arz ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba son zamanlarda konu dışı konularda forumun yaş kitlesi düştü diye sırf yaşı küçük diye dışlayanlar var. Kendim de tanık oldum 15 yaşındayım, bu konu hakkında bazı kendini büyük sanan egoist abilerimiz var, hakaret etmeden duruma girmek istiyorum. Yaşınız büyük olabilir ama eğer sen dostum, evet sen bu konuyu okuyan kişi 20 yaşındaysan ve küçük diye onu takmıyorsan dinlemiyorsan adam olamamışsın demektir forumda küçükten kastım 15-16 yaşındaki dostlarımızı benim gibi insanları dışlamak ne demek forumda yaş kısıtlaması vardı da bize mi haber gelmedi? Eğer böyle kişiler varsa gerekenin yapılmasını rica ederim. @Yener K. @Recep Baltaş bu arkadaşlara gerekenin yapılmasını arz ederim.

İnsan vardır ki 15 yaşında, 25 yaşındaki insandan daha olgundur, daha düzgün konuşur. Saçmalamayan, ergence davranmayan, trollük yapmadan bütün 15 yaşlara saygım sonsuzdur. Ancak gelip de 15 yaşındayım boyum daha ne kadar uzar diye konu açılırsa o konuyu açanı kaale almam üzgünüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
(...) forumda yaş kısıtlaması vardı da bize mi haber gelmedi?

Öncelikle forumda yaş sınırı var, minimum 13 yaşında olmanız gerekmekte. Ama %95'i yaşını yanlış girdiği için bu sistemi işlemiyor sayabiliriz.

Bahsettiğin olay da çözülebilecek bir şey değil maalesef. Kısır döngüye girmiş bir durum. Yaşı büyükçe kişiler küçük olanları küçümser, hor görür. Sonra küçükler de bu durumdan memnun olmadığını belirten söylemlerde bulunur. Ama o küçük arkadaşımız da büyüyünce intikam almak için ister istemez kendinden küçükleri ezer. Bu böyle sürer gider. Ayrıca yetkililer bu durum karşısında ne yapabilir ki?

Son düzenleme:
Tüh ya adamlar ban atacak şimdi.

Yaşı küçük olanlar çoğu zaman saçmalıyor da ondan. Yoksa durduk yere birleri sizi darlamaz.
Forumda öyle bir istatistik var mı cidden? Moderatörler aydınlatırsa sevinirim. Yaşı küçük olanlardan bazıları taşkınlık çıkarıyor diye yine de size "çoğu zaman" gibi bir genelleme hakkını vermiyor. Bir kaç kendini bilmez kişiden dolayı bir kitleyi neden zan altında bırakıyorsunuz?

Çoğu genç buraya zaten teknoloji ile ilgili bilgi sahibi olmak için geliyor, zaman geçtikçe de forumda başka kategorilere de yönelerek bilgilerini geliştiriyor. Yeni katılan kişilerin bilgileri eğer iyi değilse bazen saçmalayabiliyorlar. Fakat bu genel olarak genç kitlenin kötü olduğu anlamına gelmez. Fakat bunu bazı kişilere de anlatamayız.

Geri
Yukarı