Yaşıtlara Göre Olgun Olmak

coragemm_18

Kilopat
Öncelikle 13 yaşındayım 7. sınıfa gidiyorum. İki yıldır yaşıtlarım, ben ve 8. sınıflara göre çocukça davranıyor. Durduk yere sataşmalar, vurmalar, küfür etmeler ve benzeri hareketleri var. Bu durumda ne yapmalıyım sadece davranışları düzgün yaşıtlarım ve bir yaş büyükler ile mi takıl malıyım?

7. sıınıf yani olgunluk bekleyemezsin. Bunları yapmaları gayet normal. Okuduğum yerde 9, 10, 11'e gidenler bile bunları yapıyorsa 7. sınıfa gidenler yapması gayet normal. Her zaman öyle tipler olur bir türlü olgunlaşmayan. Dahada koridorda koşanlar, bağırışmalar, birbirine vurup kaçmalar. Anlayacağın hiçbiri normal insan gibi davranamıyor.
Minibüste bile birbirine vuruyorlar anlamakta güçlük çekiyorum zaten. Kendine göre 2-3 kişi bul zaten fazlası zarardır. Kendine yakın gördüğün kişilerle arkadaşlık yapıp onunla takılabilirsin. Bu sefer diğerlerini görmüyorsun :)

Dostum bende senin gibiyim üstüne birde meslek lisesi okuyordum devamsızlıktan kaldım bir senem gitti. Keşke en başından açık liseye gitseymişim. Sen en iyisi katlanmaya çalışıp Teog'a hazırlan iyi bir liseye git.

Şimdiden rahatsız olmaya başlama, daha bunun lise kısmı var :neşeli:

Biz lisede bile çocuk gibiydik. Bazıları olgun davranır bazıları kanser eder. Zamanla alışırsın, abes gelmemeye başlar.

Ege kardeşim, seni çok iyi anlıyorum. Güzel bir lise kazanmama rağmen babamın zoruyla ticaret meslek lisesine gönderildim, öğrencilerin hiç ama hiçbiriyle anlaşamamıştım. Takıldıklarının büyük veya küçük olması önemli değil, akıl yaşta değil baştadır. Sabret ve güzel bir lise kazanmaya bak, gene yapamazsan benim gibi açık liseden bitirirsin. Ben şuan üniversitedeyim ve Allah'a şükür halimden memnunum. Canını sıkma her sorun zamanla hallolur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı