Yaşlıların yeni nesil ile alıp veremediği şey nedir?

Bu modernlik değil özgürlük. 200 sene önce insanlar batıda devlete param nereye gidiyor, haklarımız neden verilmiyor diye hesap soruyordu. Türkiye'de devlete biat edilip aksini söyleyenleri hain ilan ediyorlar. Kime saygı duyacağımı da birileri belirliyorsa orada gelişim falan beklemesin kimse.
Özgürlük tanımını en azından araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Kendileri gibi itaat etmediğimiz için. Hayatları boyunca onlara ne dendiyse yaptılar, kötü bir düzen varsa karşı çıkmadılar. Ama biz öyle değiliz, ne nedir sorguluyoruz. (Yeni nesilin düzgün olan tarafından bahsediyorum. Ot gibi yetişen boş gençler de çok var.)

Ayak uydurmama konusunda haklılar çünkü. Onların beklediği saygılı nesil, babalarının otoritesini tanıyan nesil bekliyorlar. Karşısına çıkanlarsa sürekli küfür eden, saygısızlar.
Ne düşünmelerini beklemiştiniz?

Şimdi beni alıntılayıp, "Ama ben öyle değilim." diyecekler varsa ben de biliyorum sizin böyle olmadığınızı. İstisnalar kaideleri bozmaz.
Aile içerisinde ne otoritesi? Babam bana karşı otorite sahibi olamaz. Saygı duymam gerekir. Hiç kimseye otorite duymamız gerekmez. Kişi otoriteye sahip olabilir. Sürekli küfür edenler sadece Z kuşağı mı? İnsanları konuşma tarzına göre yargılamak da bence ön yargıdır. İnsanların yaşadığı ortam, bulunduğu kültür konuşma tarzını değiştirebilir. Tabii ki de küfür etmelerini normalleştirmiyorum fakat kişileri karşısındakine duyduğu saygıya göre yargılamamalılar. Z kuşağına laf atanlar da Z kuşağına saygı duymuyor o zaman?

Ayak uydurmama konusunda haklılar çünkü. Onların beklediği saygılı nesil, babalarının otoritesini tanıyan nesil bekliyorlar. Karşısına çıkanlarsa sürekli küfür eden, saygısızlar.
Ne düşünmelerini beklemiştiniz?

Şimdi beni alıntılayıp, "Ama ben öyle değilim." diyecekler varsa ben de biliyorum sizin böyle olmadığınızı. İstisnalar kaideleri bozmaz.
Evet, aynen. O yüzden tecavüz vakaları, kadın öldürme vakaları full artış gösterdi? Bu eski nesil ne kadar saygılı ya(!)

Muhtemelen gelişen teknolojiye uygun bir şekilde yaşamamız. İşin siyasi kısmı oldukça ağır bu arada, ben bu kısma pek girişmek istemiyorum o yüzden nokta niteliğinde olan şu görseli bırakıyorum:
1620765800627.png

Kendileri gençken nasıldı acaba? Ayrıca bizim çocuklarımızın yaşamı da oldukça farklı olacak, biz ne yapacağız? Herkes bu zamanlarını hatırlayacak mı?

Hani fikir özgürlüğüydü? :D. Demek ki işinize gelmeyince o özgürlük silinip gidiyormuş. Ahahaha.
@Rashmore
Fikir özgürlüğünün ne olduğunu bilmediğiniz için bu çıkarımı yaptınız. Fikir özgürlüğü demek birisinin düşüncesini dinlemek zorunda olmak demek değildir. Senin bana bir şey söylemeye hakkın varsa benim de kulağımı kapatmaya hakkım var.

Geri
Yukarı