Erdoğan'ın sosyal medya ile alıp veremediği ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Basın özgürlüğünün yerlerde olduğu bir ülkede gayet doğal. Erdoğan ve AKP'ye muhalif olan kitle ekseriyette gençlerden oluşmakta ve sosyal medyayı da aktif olarak kim kullanıyor? Gençler. Hâliyle insanlar sokaklarda yapamadıkları protestoları sosyal medya üzerinden dile getirmek zorunda kalıyor. Bu durum Erdoğan ve AKP'nin işine gelmiyor. Zira sosyal medyada bir konunun yayılması çok daha hızlı oluyor. Rahatsız olmasının temel sebebi bu.

Henüz 18 yaşındasın, herkes gibi sende de lise milliyetçiliği var. Biz de bu yollardan geçtik ve inan bundan 2-3 sene sonra bu yaptığın yorumları okurken utanacaksın (bizzat kendim biliyorum).

Neye göre utanıcam arkadaşım? Vatanıma dil uzatanın ceza almasını istemem kadar normal ne var burada. Bir şey zoruna mı gitti anlamadım açıkçası demek istediğini.

@VictorHugo boştan yere konuşmayacaksın o zaman. Ülkede yaşamıyorsan; bu ülkede yaşayanların fikirlerine de karışamazsın. Tabii ben de yurt dışında yaşasam Euro'nun artması işime gelir, ülkeye gelince zenginler gibi gezmek istediğinizi biz de biliyoruz. Hasbelkader bir şekilde gidebilmişsin yurt dışına (bu kafayla sana kim vize verdiyse zaten :D) sonra gelip gittiğin ülkedeki insanların yönetime olan tutumunu eleştirme hakkını kendinde buluyorsun. Çok seviyorsan Cb'yi dön ülkene. Zaten Erdoğan'a göre Fransa'da açlık sorunu varmış, neden hala duruyorsun? :D

Seninle atişip engellenmek istemiyorum, bir alkoliğin pesinden gidecek kadar saf da degilim. Sen bildigin yoldan yuru.

Kim vatanına dil uzatmış ya?
1635066087981.png

Neye göre utanıcam arkadaşım? Vatanıma dil uzatanın ceza almasını istemem kadar normal ne var burada. Bir şey zoruna mı gitti anlamadım açıkçası demek istediğini.
Bahsettiğin şey vatan mı, hükümet mi?
Eğer hükümetse dil uzatma hakkını anayasa bana veriyor. İstediğim gibi eleştiririm. Yanlış bir şey yaparsa hesap sorarım.
Yapıyor bu arada. 🙃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı