Yatay geçiş başvurusu

berffynr

Decapat
Merhabalar, ben yatay geçiş yapmak için başvuruda bulundum, 1. yedek olarak sıralamaya girmişim. Asil kişilere ulaşmaya calıstım ama ulaşabildiklerimin hepsi kayıt yaptıracağını söyledi. Acaba üniversiteye gidip konuşsam ek kontenjan vs bir şekilde üniversiteye girme şansım var mı?

Asil kişilere ulaşmak... Hiç güleceğim yoktu.
Zaten kayıt zamanı kayıt yaptırmayan olursa senin kayıt hakkın doğacak. Ek kayıt zamanı da oluyor. Oturup bekleyeceksin.

Örnek olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa 2020 kurumlararası yatay geçiş takvimini paylaşayım, orada gör. Bak orada boş kontenjan ve yedek liste ilanı diyor. Fırsat doğarsa sen orada devreye gireceksin.
Kurum İçi ve Kurumlararası Yatay Geçiş Kontenjanlara Başvuru Süresi: 24 Ağustos 2020 saat 11:00 - 28 Ağustos 2020 saat 16:45
Zorunlu Hazırlık Sınıfı Öngörülen Bölümlere/Programlara Başvuranların Yeterlilik Sınavı: 3 Eylül 2020 saat 10:00
Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Sonuçların Öğrenci Otomasyon Sistemine Girilmesi İçin Son Tarih: 4 Eylül 2020
Başvuruların Değerlendirilmesinin Sonuçlandırılması İçin Son Gün: 14 Eylül 2020
Sonuçların Birim Panolarında ve İnternet Sayfasında İlanı: 17 Eylül 2020
Kayıt Hakkı Kazananların Kesin Kayıt Tarihi: 21 Eylül 2020 - 25 Eylül 2020
Boş Kontenjan ve Yedek Liste İlanı: 28 Eylül 2020
Yedeklerin Başvuruları: 30 Eylül 2020 - 1 Ekim 2020
Yedeklerin Sonuç İlanı: 2 Ekim 2020
Yedek Kayıt Tarihi: 5-6 Ekim 2020

Kontenjanın üniversite ile alakası yok. YÖK belirliyor ve belirledikten sonra değişmiyor. Kayıt yaptırmayan olursa girebilirsin yoksa başka seçenek düşün. Üniversite sorarsan fikir verebilirim.

Asil kişilere ulaşmak... Hiç güleceğim yoktu.
Zaten kayıt zamanı kayıt yaptırmayan olursa senin kayıt hakkın doğacak. Ek kayıt zamanı da oluyor. Oturup bekleyeceksin.

Örnek olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa 2020 kurumlararası yatay geçiş takvimini paylaşayım, orada gör. Bak orada boş kontenjan ve yedek liste ilanı diyor. Fırsat doğarsa sen orada devreye gireceksin.
Gülmenize sevindim, şu dönemde gülmek de zor iş. İstedigim yer burasıydı, diğer yerlere asilden kazandım fakat asıl istedigim yer 1.yedek oldu, bunu beklersem diğer okulların kayıt zamanını kaçırıyorum.

Kontenjanın üniversite ile alakası yok. YÖK belirliyor ve belirledikten sonra değişmiyor. Kayıt yaptırmayan olursa girebilirsin yoksa başka seçenek düşün. Üniversite sorarsan fikir verebilirim.

:( Okul ekstra bir şey vermiyor yani.. Sakarya üni hakkında bilginiz var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı