Yate Loon D12SH-12 PSU Fanı

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
FSP Raider güç kaynağı içinde gelen ve tratktör motoru gibi ses yapan fan. D12SH-12 model, Yate Loon marka.

Biraz araştırdım, bu fan Sleeve Bearig imiş. Sleeve Bearing, yani küresel yataklı fanlar dik kullanılmalı. Yatay kullanılmamalı. Ama buna rağmen FSP, sessiz olduğunu iddia ettiği güç kaynağında bu fanı kullanmış. PSU'lar %90 yatay monte ediliyor. Bu bağlamda böyle bir fan kullanmaktaki amaç nedir yani?

D12SH-12.jpg

Fanı söküp Cooler Master XtraFlo ile değiştirk. XtraFlo'nun da Sleeve olduğunu yeni öğrendim ama umarım Yate Loon kadar ses yapmayacaktır. Zaten XtraFlo'nun bağlantısını PSU içine değil anakarta yapacağız. Bu sayede isediğimiz zaman fanı kontrol edebileceğiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP gibi markalara güvenmemek gerekir.

FSP benim tavsiye ettiğim ve güvendiğim markalar arasında yer alır. Antec, Sparkle, OCZ, SilverStone , Thermaltake, Nexus ve Zalman, FSP'ye PSU ürettirip kendi markası ile satmakta. 750W yazıyorsa 750W verir ama bu fan konusunda beni hayal kırıklığına uğrattı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Hocam merak ettim de fotoğrafta olan klavyenin modeli nedir?o_O

Bu arada Xigmatek marka güç kaynaklarını önerirmisiniz? Forumdaki bazı kullanıcılardan olumsuz yorumlar duydum da.

Harikasınız Recep Bey. Ben de aynı sorunu yaşadım.Ben de kasadan çıkan fanı anakarta bağladım. Yine de 9 avroya sipariş edecektim. Sayenizde vazgeçtim.Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı