Yatırım konusunda güçlü ekran kartı vs yüksek hızlı monitör

Şu an kullandığınız monitör oldukça iyi, ancak en iyisi değil. Üst seviyede yatırım yapmak için yerinizde olsam önce ekran kartını alır, sonra ASUS'un 360 Hz modeli gelince ona yükseltirim.

Şu an sizin sisteminizde en yararlı ilk yükseltme 3070 olacaktır zira yeni 3000 serisi kartların Latency yani gecikme değerleri çok iyi. 3070'i henüz incelememiş olsak da bu kartta da iyi olacağını düşünüyorum.

Şu an kullandığınız monitör oldukça iyi, ancak en iyisi değil. Üst seviyede yatırım yapmak için yerinizde olsam önce ekran kartını alır, sonra ASUS'un 360 Hz modeli gelince ona yükseltirim.

Şu an sizin sisteminizde en yararlı ilk yükseltme 3070 olacaktır zira yeni 3000 serisi kartların Latency yani gecikme değerleri çok iyi. 3070'i henüz incelememiş olsak da bu kartta da iyi olacağını düşünüyorum.
Ali bey vakit ayırıp görüşünüzü paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Ne gerek var 240Hz'ye 144Hz iyi. 60'tan 144'e 144'ten de 360'a geçim devrimdir.
Aslında gerekli, 60 -144 ile nasıl fark varsa 144 ve 240, 240 ile de 360 arasında ciddi farklar var. Ancak şu an bu üyemizin önceliği ekran kartı.

Ali bey konumda bahsettiğim bir husus üzerine Türkçe kaynak bulamadım. Bu durum üzerine Recep bey ile bir video yapabilir misiniz?

Bahsettiğim durum 60Hz bir monitör ile sabit 60FPS alındığında ve aynı monitör ile daha yüksek FPS değerlerindeki oluşan farkı bizlere bir rehber video olarak sunabilir misiniz?(60Hz bir örnek, aynı durumu başka yenileme hızlarına sahip monitörlerde de uygulayabilirsiniz.)

Eğer benim bahsettiğim gibi oyun oynama sürenizin yüzde 90'dan fazlasını CS:GO'da geçiriyorsanız, 240Hz alın. Ancak Faceit gibi platformlarda turnuvalara katılmıyorsanız illaki bir gün sıkılırsınız. O zaman neden RTX 3070 almadım diyebilirsiniz :)

Eğer benim bahsettiğim gibi oyun oynama sürenizin yüzde 90'dan fazlasını CS:GO'da geçiriyorsanız, 240Hz alın. Ancak Faceit gibi platformlarda turnuvalara katılmıyorsanız illaki bir gün sıkılırsınız. O zaman neden RTX 3070 almadım diyebilirsiniz :)
Profesyonel seviyede oynamak gibi bir niyetim yok. Oynarken biraz önemsiyorum ve rekabet etmek istiyorum. Birde Warzone da oynadığımdan yine güçlü bir ekran kartına sahip olmak daha cezbedici hissettiriyor. En önemlisi de ışın izleme teknolojisine artık geçmek gerekiyor galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı