Yavaş Bilgisayar İçin Linux Dağıtımı Önerisi

Alabilirsin umrumda değil ben zamanında kullanmıştım burada bir kere bile Ubuntu kullanmamış olanlar buguntu diyor ben önerimi sunarım gerisi umrumda bile değil.

Ubuntu'yu kullandım ubuntudde kullandım Lubuntu kullandım Kubuntu kullandım burada bir topluluk var sizin gibi tek bir sonuca bakıpta önermiyoruz.

Alabilirsin umrumda değil ben zamanında kullanmıştım burada bir kere bile Ubuntu kullanmamış olanlar buguntu diyor ben önerimi sunarım gerisi umrumda bile değil.
Sen neye göre karşılaştırıyorsun ki? Windows ve Ubuntu dışında bir OS kullandın mı hiç? Hiç BSD, Arch, Gentoo, Void, Slax deneyimledin mi? Minimal dağıtımlar kullandın mı da Ubuntu çok hafif diyorsun?

Gnome gayet hafif bir masaüstü. O RAM kullanımı güvenlik amaçlı ayrılıyor, ağırlık yapan bir şey değil. Gnome'un GDM'siz RAM kullanımı 400 MB KDE'den çok daha az aslında. Bir masaüstünü açıyorsun ve RAM kullanımına bakıp ağır olduğuna karar veriyorsun, ama o RAM'i neyin kullandığı veya ne amaçla ayrıldığı hakkında hiçbir fikrin yok, çok kötü abi. Dezenformasyon bildiğin.

GNOME gayet hafif bir masaüstü. O RAM kullanımı güvenlik amaçlı ayrılıyor, ağırlık yapan bir şey değil. GNOME'un GDM'siz RAM kullanımı 400 MB KDE'den çok daha az aslında. Bir masaüstünü açıyorsun ve RAM kullanımına bakıp ağır olduğuna karar veriyorsun, ama o RAM'i neyin kullandığı veya ne amaçla ayrıldığı hakkında hiçbir fikrin yok, çok kötü abi. Dezenformasyon bildiğin.
Ubuntu'ya hantal denmesinin sebebinin GNOME olduğunu düşünmüyorum. Arkada Snap Store gibi gereksiz şeyler RAM tüketiyor. Ayrıca Ubuntu'nun buglu bir dağıtım olduğunu kendim denediğim için biliyorum. Durup dururken APT kilitleniyordu.

Ubuntu'ya hantal denmesinin sebebinin GNOME olduğunu düşünmüyorum. Arkada Snap Store gibi gereksiz şeyler RAM tüketiyor. Ayrıca Ubuntu'nun buglu bir dağıtım olduğunu kendim denediğim için biliyorum. Durup dururken APT kilitleniyordu.

Yok, GNOME için de sürekli en ağır desktop gibi diyaloglar görüyorum forumlarda. Ağırlık = RAM kullanımı değildir, onu belirtmek istedim.

Geri
Yukarı