Yavaş yavaş dinden uzaklaşıyorum

Uzaklaşmanıza sebep olan soru işaretlerinizi yazarsanız birlikte üzerine düşünebiliriz. -Üçüncü sayfada konu kilitlenir ama olsun. 🙃- Bunun dışında kimse sizi bir dine zorla mensup edemez veya inanmanızı sağlayamaz.
Saçma olabilir ama bizden 2 milyar yıl önce veya 3 milyar yıl önce başka medeniyet in yaşamış olduğu aklıma takılıyor.

Farklı meallerden Kur'an oku, farklı ilahiyatçıların yorumlarına bak (Cübbeli Ahmet'ten gir, İhsan Eliaçık'tan çık. Cübbeli bey İhsan Eliaçık'ı dinsiz ilan etmeyi pek sever mesela, gerçek İslam hangisi ona karar verirsin.). Sonucunda inanıp inanmayacağına karar verirsin.

Kardeşim hiçbirimiz mükemmel değiliz imanımızın zayıfladığı dönemler olabilir. Önemli olan imanımızı terk etmemek. Hiçbir şey yapasın gelmeyebilir benim sana acizane önerim zikir ve namazla kalbini zinde tutabilirsin. Ahir zamandayız Allah'ın rahmetine dayanarak bir şekilde Cennet'e gideceğiz inşallah.

Dinden uzaklaştığımı fark ettim bu 1 ay içinde bana yardım edin.
İşte bu size çocukluktan beri "tu kaka" diye aşıladıkları için oluyor. Eğer kişisel olarak tanrının olmadığını düşünüyorsan inanmayabilirsin, gayet normal bir şey bu. Biliyorsun inanıp inanmamak her insanın elinde. Seni dışlamayacaklar emin ol. Kendini hangi inanca yakın görüyorsan ona inan veya hiç inanma.

Z kuşağında müslüman olan çok az kişi var zaten dostum, müslüman olanların büyük bir kısmı da göstermelik inanıyor. Kuran'ı okumamış, düzenli namaz kılmaz vs. çok takma yani din olayını. Gelecekte mitoloji olacak şeyler bunlar. Zaten istiyorsan Einstein'a kanun yazdır, 1400 yıl sonra yine aynı şekilde insanların yaşam tarzına uyum sağlayabilmesine imkan yok. 1400 yıl içinde baya geliştik insanlık olarak, eğer dinler gerçek olsaydı tekrardan bir elçi, peygamber yollanması gerekirdi.

Z kuşağında Müslüman olan çok az kişi var zaten dostum, Müslüman olanların büyük bir kısmı da göstermelik inanıyor. Kuran'ı okumamış, düzenli namaz kılmaz vs. çok takma yani din olayını. Gelecekte mitoloji olacak şeyler bunlar.
Z kuşağında Müslüman olan az kişi mi var? Dinle alakası olmayan animeci ateist gruplarının bile %60'ı Müslüman çıkıyor, neyin kafası bu?

2 veya 3 milyar yıl önce yaşamış olan insan medeniyeti bilimsel olarak da kabul edilmiyor.
Başka bir gezegende hayat olamaz mı?
Z kuşağında Müslüman olan az kişi mi var? Dinle alakası olmayan animeci ateist gruplarının bile %60'ı Müslüman çıkıyor, neyin kafası bu?
Müslüman olmanın şartlarına bak önce, Zekat vermek, oruç tutmak, namaz kılmaz, kelime-i şehadet, hacca gitmek. Sence Z kuşağından kaç kişi bunları yapıyor? Camiler bomboş, Kuran'ı açıp okumamış. Müslüman olup bunlara önem verenlerde çok rahat söylüyorum muhafazakar ailelerde yetişiyor, ben hür iradesiyle, aile zorlaması olmadan dindar olan çok az insan gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı