Yavaşlayan bilgisayar nasıl hızlandırılır?

Teknococuk2

Kilopat
Daha fazla  
Önümde;
Ryzen 5 1600,
8 GB RAM,
GTX 1050,
Windows 10,
HDD,
Masaüstü bilgisayar var.

Benim değil, küçük çocuk kullanıyor. Ve benim 10 senelik PC'den bile yavaş, takılmalar oluyor. İlk zamanlar böyle değildi. Kasadan ses de çok geliyor gibi. Şimdi bunun ne sorunu var, neleri kontrol etmeliyim, ne yapmalıyım? İstediğiniz bilgileri gönderiye ekleyebilirim. Net açıklayıcı bir şekilde yazar mısınız?

SSD almayı önermeyin lütfen.

Son düzenleme:
Önümde;
Ryzen 5 1600,
8 GB RAM,
GTX 1050,
Windows 10,
HDD,
Masaüstü bilgisayar var.

Benim değil, küçük çocuk kullanıyor. Ve benim 10 senelik PC'den bile yavaş, takılmalar oluyor. İlk zamanlar böyle değildi. Kasadan ses de çok geliyor gibi. Şimdi bunun ne sorunu var, neleri kontrol etmeliyim, ne yapmalıyım? İstediğiniz bilgileri gönderiye ekleyebilirim. Net açıklayıcı bir şekilde yazar mısınız?

HDD çok mu dolu? Format atabilirsiniz. Ayrıyaten ses içinde cihazı temizliyebilirsiniz.

Önümde;
Ryzen 5 1600,
8 GB RAM,
GTX 1050,
Windows 10,
HDD,
Masaüstü bilgisayar var.

Hocam, bunun için büyük bir rehber yapmak gerekir. Her ne kadar sevmesem de. İnternete bakın.

Önümde;
Ryzen 5 1600,
8 GB RAM,
GTX 1050,
Windows 10,
HDD,
Masaüstü bilgisayar var.

AIDA 64 ile ısıları ölçün.
HD sentinel ile HDD'nin sağlığını kontrol edin.

HDD dolu ise, temizlik yapın. Sonra Kaspersky taraması yapın ne olur ne olmaz. CCLeaner veya benzeri programlar ile derin temizlik yapın. Memreduct indirip bellek temizliği yapın (süreli). Aklıma tek bunlar geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı