Yavru kedi bakımı nasıl olmalı?

Rica ederim hocam. Hocam bir de British Shorthair sahiplendikten sonra yaşadığınız zorluklar varsa yazabilir misiniz? Ben de sahiplenmeyi düşünüyorum.
British Shorthair sahiplenmedim. Sahiplenecektim fakat bana söz verilmesine rağmen başkasına sahiplendirildi. Sahiplendiğim kedinin cinsi Scottish Fold.

Süt verme. Eğer süt vereceksen süte bolca su koy ki kedi sütü sindirebilsin.
Hocam süt ne alaka? Ayrıca ben bu konuyu açalı 6 ay oldu bir kedi sahiplendim ve en ince ayrıntısına kadar biliyorum artık kedi bakımını.

Hocam cevaplarsanız güzel olur.
Hocam karakter olarak tamamen senin yetiştirme tarzına bağlı diyebilirim ilk geceler biraz sıkıntılı oluyor çünkü uyutmuyorlar tüm gece seni uyutmamak için elinden geleni yapıyor diyebilirim. Onun dışında kucağı pek sevmezler fakat sevilmekten hoşlanırlar. 2 aylık civarıyken bazı kedilerde ısırma huyu olabiliyor daha küçükken onun önüne geçmek lazım çünkü kedi bunu oyun sandığı için ileride tırnakları ve dişleri büyüyünce canınızı yakabilir. Örnek olarak sizi ısırmaya kalkarsa elinizi çekin ve oyunu orada bitirin bir daha yapmayacaktır. Ben maalesef bunu uygulamadığım için şu an kedimi severken ve onunla oyun oynarken elimi çiziyor ve ısırıyor. Onun dışında bir zorluğu yok diyebilirim tüm stresimi alıyor ve beni çok rahatlatıyor bir an olsun yanımdan ayrılmıyor tam bir sevgi küpü diyebilirim.

Rica ederim hocam. Hocam bir de british shorthair sahiplendikten sonra yaşadığınız zorluklar varsa yazabilir misiniz? Ben de sahiplenmeyi düşünüyorum.

Bende british shorthair, İran ve sokak kedisi kırması bir kedi var, ama genel görünüş olarak british shorthair (hatta kimlikte de öyle geçiyor).
-Öncelikle cins kedilerde birçok kronik hastalık olabiliyor, bunun bilincinde olmanı ve her an tetikte olmanı öneriyorum. Sokak kedileri kadar güçlü bağışıklık sistemleri olmuyor. Bu yüzden kumunu mamasını olabildiğince kaliteli alman kedinin sağlığı için çok önemlidir.
-Kediler tüy döker, sakın ama sakın tüy dökmeyi engelleyen bir şey kullanmayın, nasıl siz kış gelince yazlıkları kaldırıp kışlıkları çıkarıyorsanız o da yazlık tüylerini döküp kışlık tüylerini çıkartmalı.

Bende british shorthair, İran ve sokak kedisi kırması bir kedi var, ama genel görünüş olarak british shorthair (hatta kimlikte de öyle geçiyor).
-Öncelikle cins kedilerde birçok kronik hastalık olabiliyor, bunun bilincinde olmanı ve her an tetikte olmanı öneriyorum. Sokak kedileri kadar güçlü bağışıklık sistemleri olmuyor. Bu yüzden kumunu mamasını olabildiğince kaliteli alman kedinin sağlığı için çok önemlidir.
-Kediler tüy döker, sakın ama sakın tüy dökmeyi engelleyen bir şey kullanmayın, nasıl siz kış gelince yazlıkları kaldırıp kışlıkları çıkarıyorsanız o da yazlık tüylerini döküp kışlık tüylerini çıkartmalı.
Anladım hocam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı