Yavru kedi için hangi mama tercih edilmeli?

Emir Demir34

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Tekir kedi sahipleneceğim ama mama konusunda hala ne alacağıma karar veremedim. Tek kullanımlık 3-5 tane 85gr yaş mama almayı düşünüyorum, hangi markayı tercih etmeliyim? Aklımda friskies yaş mama var ama ona da kötü diyorlar.

Kuru mama al yas mama alma. Royal canin kittenn alabilirsin kilosy 80 90TL civari. Hills ve proplan da daha ust seviye markalar.
Yas mama almak istiyorsan haftada 1 paket alip verebilirsin. 100gr paketin hepsinu verme ama.

Arkadaşlar selam. Tekir kedi sahipleneceğim ama mama konusunda hala ne alacağıma karar veremedim. Tek kullanımlık 3-5 tane 85gr yaş mama almayı düşünüyorum, hangi markayı tercih etmeliyim? Aklımda friskies yaş mama var ama ona da kötü diyorlar.
Sahipleneceğiniz kedinin yaşı önemli bu hususta. Yavru ise haftada bir 30 gr. şeklinde yaş mama ile desteklemek fayda sağlayacaktır. Mama önerisi için ise bütçe belirtirseniz yardımcı olurum. Her okuduğunuza inanıp yavrunuza kötü mama yedirmeyin.

Sahipleneceğiniz kedinin yaşı önemli bu hususta. Yavru ise haftada bir 30 gr. Şeklinde yaş mama ile desteklemek fayda sağlayacaktır. Mama önerisi için ise bütçe belirtirseniz yardımcı olurum. Her okuduğunuza inanıp yavrunuza kötü mama yedirmeyin.

1 yaşında o yüzden yaş mama almayı düşünüyorum bu 15 Kg'lık paketlerden almayı düşünmüyorum malum çok pahalılar. Tek kullanımlık paketlerden almayı düşünüyorum.

Not: Kediye haftada ne sıklıkla ve ne kadar mama vermeliyim?
Kuru mama al yas mama alma. Royal canin kittenn alabilirsin kilosy 80 90TL civari. Hills ve proplan da daha ust seviye markalar.
Yas mama almak istiyorsan haftada 1 paket alip verebilirsin. 100gr paketin hepsinu verme ama.

Kedi 1 yaşında olduğu için kuru mama yedirmeyi düşünmüyorum sindiremiyor diyorlar.

85gr paket örneği:

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220311-104709_Gallery.jpg
    Screenshot_20220311-104709_Gallery.jpg
    68,2 KB · Görüntüleme: 21
1 yaşında o yüzden yaş mama almayı düşünüyorum bu 15 Kg'lık paketlerden almayı düşünmüyorum malum çok pahalılar. Tek kullanımlık paketlerden almayı düşünüyorum.
Örnek:

Not: Kediye haftada ne sıklıkla ve ne kadar mama vermeliyim?
Hocam kedinizi düzenli olarak yaş mama ile besleyemezsiniz. Yaş mama ödül maması gibi belirli aralıkla verilen bir mamadır. Kediniz 1 yaşında ise ekteki mamayı da alamazsınız zira o yavru kedi maması. Tek kullanımlık mama almak da bir diğer hatanız olacaktır çünkü kedinizi düzenli olarak günde iki kere beslemelisiniz ve tek kullanımlık mamalar maddi durumunuz çok iyi değilse sizi çok yoracaktır. Mantıklı olan alacağınız mamayı seçip 5-7-10 kiloluk almanızdır. Eğer bütçe belirtirseniz yardımcı olurum.

Önce sahiplen, gerisi kolay.

Hocam kedinizi düzenli olarak yaş mama ile besleyemezsiniz. Yaş mama ödül maması gibi belirli aralıkla verilen bir mamadır. Kediniz 1 yaşında ise ekteki mamayı da alamazsınız zira o yavru kedi maması. Tek kullanımlık mama almak da bir diğer hatanız olacaktır çünkü kedinizi düzenli olarak günde iki kere beslemelisiniz ve tek kullanımlık mamalar maddi durumunuz çok iyi değilse sizi çok yoracaktır. Mantıklı olan alacağınız mamayı seçip 5-7-10 kiloluk almanızdır. Eğer bütçe belirtirseniz yardımcı olurum.

50-70 arası bir fiyatta iyi bir mama olursa çok iyi olur. Çok bir bütçem yok açıkçası. Ayrıca kediyi günde iki kere besleyeceksem ne kadar vermeliyim?

50-70 arası bir fiyatta iyi bir mama olursa çok iyi olur. Çok bir bütçem yok açıkçası.
Bir kilosu bu fiyatın altına da tekabül eden mamalar var. Ama dediğim gibi bir kilo mama bir kediye günde iki kez düzenli beslenme ile 15 gün yetmez. Bunu hesap etmelisiniz. 10 kilosu 350 TL bandında mamalar var. Size minimum 5 ay yeter.

Bir kilosu bu fiyatın altına da tekabül eden mamalar var. Ama dediğim gibi bir kilo mama bir kediye günde iki kez düzenli beslenme ile 15 gün yetmez. Bunu hesap etmelisiniz. 10 kilosu 350 TL bandında mamalar var. Size minimum 5 ay yeter.

10-15 kilo mamalar çok pahalı oluyor maalesef şu an onları düşünemeyeceğim 1 kilo alayım desem 15 gün yetmez diyorsunuz.

Bilmiyorum babam ne kadar para verirse artık :)

Geri
Yukarı