Yavru kedi ne yemek yer?

1.5 Aylık kedimi sahiplendikten sonra Proplan'ı ıslatıp vermiştim şu an 2 yaşında hiç hastalanması vs bile olmadı.
Ben 6 yıldır tavukla besliyorum. Kedi hayvanının doğal besini et, tavuk eti, en ulaşılabilir ve uygun et kediler için.. mesela dana eti de kedilere uygun değil.

İşin ilginç tarafı kediyi bilinçli şekilde beslediğini düşünen kuru mama kullanıcılarının kullandıkları kuru mamalar tavuktan pahalı.

Evim müstakil olduğu için ağaçtan tırmanıp sürekli eve geliyor. Yüksek ihtimalle sokağa attılar veya annesini kaybetti 6 gündür bakıyorum ama peynir ve süt dışı bir şey yemiyor. Sütte sürekli veremiyorum 2 günde 1 kutu bitiyor. Öğrenci olduğum içinde her gün süt alıp veremiyorum maalesef. Sokağa da salmak istemiyorum en ucuz maliyetli ne versem yer? Kedi besleyenler bilir diye paylaştım.

Petshoptan yavru kedi sütü alabilirsin 30-40 lira civarına alırsın 1.5 2 haftaya yakın gider. Kediyi sıcak tutmanda çok önemli yaz olsa bile sıcak tutman lazım sıcak su torbası varsa onun üstüne koy kediyi.

Umduğunu değil bulduğunu yer(!)
Sütün içine biraz ekmek doğra ve az az ver. Çok verirsen hepsini yer.

Evim müstakil olduğu için ağaçtan tırmanıp sürekli eve geliyor. Yüksek ihtimalle sokağa attılar veya annesini kaybetti 6 gündür bakıyorum ama peynir ve süt dışı bir şey yemiyor. Sütte sürekli veremiyorum 2 günde 1 kutu bitiyor. Öğrenci olduğum içinde her gün süt alıp veremiyorum maalesef. Sokağa da salmak istemiyorum en ucuz maliyetli ne versem yer? Kedi besleyenler bilir diye paylaştım.
Öncelikle süt vermekten kaçının, süt kediye zararlıdır. Öğrencisiniz çok seçeneğiniz yok gibi ama şuan o yavruya sadece yavru kedi maması iyi gelebilir. Bütçeniz var ise alın, yok ise evde pişen yemekten vereceksiniz mecburen. Söylenecek çok söz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı