Yavru kedi tuvalete nasıl eğitimlendirilir?

Daha fazla  
Yavru kedi sahiplendim 3 adet ve 2 aylık şiringa ile beslediğim kedilere tuvalet eğitimini nasıl verebilirim? Ne kadar sürede alışkanlık sağlayabilirler? En kısa yoldan öneriniz nedir?

Not: Dün sahiplendim, cinsi tekirdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Annelerinden öğrenmiş olmalılar. Kaç aylıkken aldınız? Anneleriyle ilk 2 ayı geçirdilerse öğrenmeleri için yeterli bir süre oluyor.

Görünür bir yere koyarsanız görüp kendileri girerler. Ben öyle alıştırmıştım.

Eğitimde kısa yol keşke olsa belirli periyotlar ile kuma bırakmanız ve kendi eliniz ile patisinden tutup kumu eşeletmeniz içgüdüsünü devreye sokacaktır zaten sadece kedinizi takip edip ne zaman tuvaletini yaptığını belirleyip o süre zarfında kuma koymanız bir kaç defadan sonra alışıp kendisi gidecektir.

Kumları erişebilecekleri yakın bir yerde olsun yeter. Kediler doğuştan tuvalet eğitimlidir zaten.
Keşke öyle olsa az çiş temizlemedik bebeklikten

@SeymenSurucu Çok kedi besledim, hiçbirine eğitim vermedim. Kendileri kuma gittiler hep. 1 hafta önce doğmuş kedi bile sahiplendim, şırıngayla besliyordum.
Tuvaletini gidip kuma yapıyordu.

Hocam kedinin tuvaleti geldiginde patisiyle zemini kazmaya calisir. Bunu gordugunde onu alip kumuna goturursen alisir.

3 kediden 1'i kumu patilerle kazıp çukura dışkı yapmadan oturuyor, birinin poposuna yarım kalan dışkı ile kumdan çıkmaya çalışıyor. Yüzünü okşayıp kumda tutmaya çalışsamda yanıma gelmek için kumdan ayrılıyor, malum parça da kum dışına düşüyor. En kısa sürede nasıl öğretebilirim?

Annelerinden öğrenmiş olmalılar. Kaç aylıkken aldınız? Anneleriyle ilk 2 ayı geçirdilerse öğrenmeleri için yeterli bir süre oluyor.

Kaç aylıkken alındığını bilmiyorum ama ilanda 1 aylıkken anneden ayrıldığı yazıyordu. 3 kediden 1'i kumu patilerle kazıp çukura dışkı yapmadan oturuyor, birinin poposuna yarım kalan dışkı ile kumdan çıkmaya çalışıyor. En kısa sürede nasıl öğretirim?

En kısa sürede nasıl öğretirim?
Yazık etmişler yavrulara. Bir yavrunun sağlığı açısından da annesinin yanından 2-2.5 aydan önce ayrılmaması gerekiyor. Gözündeki çapağından poposundaki dışkıya kadar annesinin desteğiyle büyüyor. Çok yanlış hareket.

Kedinin sağlığına dikkat edin, kumu elinizle eşeleyip eşelediğiniz yere şırıngayla su akıtın. Yani pek bilgim yok bu konuda. Annesinden bir şeyler gördüyse belki alışır hemen.

Eğitimde kısa yol keşke olsa belirli periyotlar ile kuma bırakmanız ve kendi eliniz ile patisinden tutup kumu eşeletmeniz içgüdüsünü devreye sokacaktır zaten sadece kedinizi takip edip ne zaman tuvaletini yaptığını belirleyip o süre zarfında kuma koymanız birkaç defadan sonra alışıp kendisi gidecektir.

Keşke öyle olsa az çiş temizlemedik bebeklikten

Kum kalitesi önemli mi? Petshop'tan lavanta kokulu kum aldım. Önerdiğiniz marka var mı?

Geri
Yukarı