Kedi başka tuvalete nasıl eğitilir?

healwaysdie

Picopat
Daha fazla  
Kedimiz var kum pahalı olduğundan dışarıya alıştırmaya çalışıyoruz. Kedi alıştığı bir yer olduğundan yapmıyor. Nasıl alıştıracağız?

Benim kedim kum olmasına rağmen halıya gidip yapıyor. Kediler genelde kendi kafasına göre takılır. Ev kedisi olduğu için sokağa yapacağını sanmıyorum ama bir şekilde alıştırırsanız yapabilir.

Kedimiz var kum pahalı olduğundan dışarıya alıştırmaya çalışıyoruz. Kedi alıştığı bir yer olduğundan yapmıyor. Nasıl alıştıracağız?

Kedi kumu sürekli değiştirilen bir şey değil elek yardımıyla dışkıyı çıkarırsın kumu kullanmaya devam edersin tabii ki de düzenli bir şekilde kumuda değiştirirsin.

Dışkısından biraz alıp hacetini gidereceği yere koyun ve kediyi de oraya götürün. Bu şekilde alışabilir. Ancak dışarıya alıştırmanızı önermem, parazit ve hastalık kapabilir; başka kediler veya hayvanlarla dövüşüp yaralanabilir.

Benim kedim kum olmasına rağmen halıya gidip yapıyor. Kediler genelde kendi kafasına göre takılır. Ev kedisi olduğu için sokağa yapacağını sanmıyorum ama bir şekilde alıştırırsanız yapabilir.

Kediler kafasına göre takılmaz. Size sinirli veya tepkili olduğu durumlarda bunu yaparlar.

Uygun fiyatlı kumlarda var, dışarıya alıştırmayın. Yaz geliyor ve hastalık kapabilir. Veteriner masrafınız daha fazla olur.

Kediler kafasına göre takılmaz. Size sinirli veya tepkili olduğu durumlarda bunu yaparlar.

Uygun fiyatlı kumlarda var, dışarıya alıştırmayın. Yaz geliyor ve hastalık kapabilir. Veteriner masrafınız daha fazla olur.

Hocam sinirlendirecek hiçbir şey yapmıyorum. Hatta canı sıkıldıkça sürekli gelip omuzuma sarılıp uyuyor. Babasıda böyle yapıyordu.

Aslında Tekir.Temizlemesi de zor olduğundan böyle düşünüyoruz bir de.

Aslında tekir. Temizlemesi de zor olduğundan böyle düşünüyoruz bir de.

Tekirler genelde uysal olur. Diğer kedilere göre daha kolay eğitebilirsin. Bizdeki sarman olduğu için eğitirken biraz zorlandık 😄. Aslında bende kedini sokağa alıştırmanı önermem çünkü diğer arkadaşların dediği gibi parazit ya da hastalık kapabilir. Kedinin kumunu kedi kumu eleği ile her 2 günde bir temizliyorum. Yaklaşık 1 dakika sürdüğü için çok zorlamıyor. Benim kedim 5 litre kumu yaklaşık 1 haftada bitiriyorlar(evde 2 tane kedi besliyorum) kumu ise mahalledeki yemciden alıyorum.

Geri
Yukarı