Yayın için Ryzen 1800x mi 2600x mi?

NaughtyMedusa

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 2700 ve 2700X'e param yetmiyor. Tercih ettiğiniz işlemciyi sebebi ile yazarsanız çok memnun kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
2600x işinizi fazlasıyla görür. 2 ayrı sistem toplayacak olsaydınız yayın için 1800x oyun sistemi içinde 2600x önerirdim. Ancak hem yayın hem oyun için hangisi daha iyi olur pek emin değilim. Ben olsaydım ikisi için 2600x ile sistem kurardım. Ryzen 2. nesil işlemcileri daha iyi bana göre. Yayın için tek çekirdek performansı daha iyi bu yüzden bütün yayıncılar yayın pclerinde Intel kullanır. 2600x in tek çekirdek performansı 1800x ten daha iyi. 1800x ise çoklu çekirdekte önde. Demem o ki iki işlemcide fazlasıyla iş görür. Bütçeniz varsa 1800x alın ancak 2600x ile aralarında performans farkı yok pek.

Bütçeniz ne kadar? Oyun performansı olarak 1800X biraz daha önde. Mühendislik programlarında ise programdan programa değişecek şekilde galibiyetler söz konusu. 1800X daha avantajlı olur yayın için kanımca.
1500 lira.Hali hazırda r3 1200 kullanıyorum ve b350m-a anakartım var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı