Yayın için Ryzen 1800x mi 2600x mi?

1080p oynayacaksanız 2600x daha mantıklı gibi, ilk seri Ryzen işlemcilerde 1080p çözünürlükte sorun yaşanıyor.

Ryzen’ ler çöp demedim, biraz araştırsanız görürsünüz. İlk nesil Ryzen işlemcilerde 1080p’ de sorun yaşanıyordu. 2. nesilde çözüldü bu sorun.

Düşük FPS veriyor, 2K ve 4K’ da daha stabil çalışıyor. Ben kendimce denemedim, tamamen forumdaki kullanıcıların yaşadıkları sorunlar bunlar. Dediğim gibi 2000 serisinde çözüldü bu sorun. Biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. Sizin sorun yaşamadığınıza sevindim.

Technopat' ın videosunda da bu sorundan ve ikinci nesilde bu sorunun çözüldüğünden bahsediliyor.

Düşük FPS veriyor, 2K ve 4K’ da daha stabil çalışıyor. Ben kendimce denemedim, tamamen forumdaki kullanıcıların yaşadıkları sorunlar bunlar. Dediğim gibi 2000 serisinde çözüldü bu sorun. Biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. Sizin sorun yaşamadığınıza sevindim.

Technopat' ın videosunda da bu sorundan ve ikinci nesilde bu sorunun çözüldüğünden bahsediliyor.

Şu anki sistemime R5 2600'ü de takıp denedim, bahsettiğin farkı göremedim. Kullanıcılara yardımcı olurken "şahsen denemedim" kısmını da eklemen daha iyi olur.

Denemediğimi ekledim zaten. Bu sorunun tek çekirdek performansından dolayı kaynaklandığını bilmiyordum, sadece düşük performans verdiğini biliyordum. Bilgilendirme için teşekkürler. Yanlış anlaşılma yarattıysam da affola. Sadece bu durumu belirtmek istedim. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı