Yayın yaparken upload hızımın hepsini kullanamıyorum

cansvr1

Decapat
Upload hızım 20 Mbit olmasına rağmen yayın yaptığımda sadece 2000 bitrate civarı kullanabiliyorum.
Twitch test uygulamasıyla da kontrol ettim. Yine en iyi server olan Frankfurt'ta 2000 bandwidth civarı.
Ethernet kablosuyla bağlanıyorum ve bu testleri farklı bilgisayardan, Wi-Fi'dan olarak da yaptım.
Sorun bilgisayarımdan mı kaynaklı diye kontrol etmek için telefonumun 10Mbit indirme 10 Mbit yükleme hızı olan internetiyle denedim. 6000 bitrate e kadar yayın yapabiliyorum. Yani sorun bilgisayarımdan veya Twitch'in sınırlamasından veya Almanya'ya bağlandıgımız için değil.
İşlemcim i7-4790K, ekran kartım RTX2060.
Turkcell Superonline'la görüştüm onlarda bir çözüm bulamadı, iki defa teknik servis geldi... Mail attım onlarda bakıyoruz dediler.
İzmir'den yayın yapıyorum. Bu şekilde bir sorunla karşılaşan var mı acaba? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
Superonline internet testleri:

1587914947301.png

1587914984093.png

----------
----------
----------
----------
Telefonumun internetiyle testler:

1587915049615.png

1587915084460.png

Bilgisayarıma vpn yükleyip denediğimde sorun az da olsa çözülüyor. 2k dan 3k 4k ya cıkıyor. Aynı intertneti kullanan arkadaşım 10k+ bitrate alıyor. Turkcellden yeni port yeni hesap açmalarını falan isteyeceğim.
Ayrıca aynı interneti kullanan başka bir ilçedeki arkadaşımda sıkıntı yok.20 mbit bandwidth alıyor frankfurt tan.

Son düzenleme:
Aynı soruna ben de sahibim. Ancak aynı internet bağlantısına mobil cihazdan bağlandığımda değerleri normal görüyorum. Bu durum beni şaşırtıyor.

Yok artık... söylediğinizi denedim. Telefondan wifi bağlanıp speedtestle frankfurt serverına bağlanıp hız testi yaptım. Bilgisayarda iken 20 mbit ten 2mbit'e düşüyordu Frankfurt'ta ama telefonda yine 20 mbit aldım. Belkide gerçekten bilgisayarlarımdan kaynaklı bir problem. Çıldırıcam.

Gerçekten sinir bozucu bir durum.
Sorun sadece upload tarafında olsa yine iyi, download dahi düştüğü için hem Twitch'te yayın izlerken hem de bütün Avrupa altyapılı sitelerde sorun yaşıyorum.
VPN hariç çözümüne dair herhangi bir fikri olan var ise umarım yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı