Yayın yapmak için neler gerekir?

Bu internet değerleri ile yayın yapmakta zorlanabilirsin internet problemini çözersen dlive kitlesi konusunda azda olsa bilgiliyim yardımcı olabilirim.

VDSL2 ise ping olur. Her türlü olacak pingin biraz. 3 Mbps günü kurtaran bir upload hızı. Tavsiyem 5 Mbps upload hızına geçmen.

Ya hocam o kadar hazırlık yaptım OBS'den her şeyi ayarladım, interneti neredeyse çöp olan adam bile PUBG m yayını yapabiliyor ben neden yapa mıyım, cidden elimdeki imkan bu yani bu işte; keşke bana göre tavsiyelerde bulunsanız bu ilk tecrübem olduğu için soruyorum bu kadar. Adam 2.5 Mbps internete sadece 20-30 Dk'da bir küçük droplar olmasına karşın gayet rahat yayın yaptığını söylüyordu ben neden yapamayayım. Bakın yanlış anlamayın size kızmıyorum, farkındayım siz de bana yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ancak. Lütfen daha yapıcı ve yerinde öneriler yapın sadece hevesimi kırıyor "5 Mbps yap, başka türlü yayın olmaz oynayamazsın" tarzı yorumlar... Elimdeki imkanlarla olabilecek en düzgün yayını merak ediyorum o kadar.

İyi bir makine, sağlıklı bir internet bağlantısı, sağlam ekipman, yeterli derecede oyun bilgisi ve yetenek. :)

Ya hocam o kadar hazırlık yaptım OBS'den her şeyi ayarladım, interneti neredeyse çöp olan adam bile PUBG m yayını yapabiliyor ben neden yapa mıyım, cidden elimdeki imkan bu yani bu işte; keşke bana göre tavsiyelerde bulunsanız bu ilk tecrübem olduğu için soruyorum bu kadar. Adam 2.5 Mbps internete sadece 20-30 Dk'da bir küçük droplar olmasına karşın gayet rahat yayın yaptığını söylüyordu ben neden yapamayayım. Bakın yanlış anlamayın size kızmıyorum, farkındayım siz de bana yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ancak. Lütfen daha yapıcı ve yerinde öneriler yapın sadece hevesimi kırıyor "5 Mbps yap, başka türlü yayın olmaz oynayamazsın" tarzı yorumlar... Elimdeki imkanlarla olabilecek en düzgün yayını merak ediyorum o kadar.

2.5 Mbps ile çok iyi bir görüntü sunamaz. 3 Mbps ile de sunamazsın. 5 Mbps'ye yükseltsen 3000-3500 bitrate verip. 720P30 FPS yapabilirsin. Ve karşıya güzel görüntü sunarsın. 2.5 Mbps upload alıyorsa VDSL2'dir büyük ihtimalle. Hepsini veriyorsa neredeyse ping Allah katına çıkmıştır. Ben 5 Mbps upload ile açıyorum. 3800 bitrate veriyorum. LoL'de pingim 13'ten 21 oluyor. Bir zahmet mesela olsun diyorum. Bakır altyapı yükseltemiyorsan. 1500-2000 Bit verip 720P30 FPS dene güzel görüntü sunamazsın yani pikselsiz sunamazsın. Birazcık piksellik olacak. Ekran kartı üzerinden aç bu arada daha az FPS kaybedersin. Ekran kartı üzerinden de Max quality seç.

Geri
Yukarı