Yayıncılara canlı yayında neden para gönderiliyor?

• Konuyu başlatan Leo3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 369

Leo3

Yoctopat
Geçen YouTube'da bir yayıncının canlı yayınını izliyordum. Bayağı takipçisi vardı canlı yayında ama ismini söylemek istemiyorum. Neyse insanlar arada 30 TL, 40 TL, 100 TL falan gönderiyor ve yayıncı bunların ismini hiç anmıyor ve teşekkür etmiyor. (1-2 kere böyle az rakam atanlara teşekkür etti ama nadir yani) ben düşündüm ve hangi birine teşekkür edecek sürekli 30, 40, 50 TL falan gönderiyorlar sonuçta, hangi birine cevap verecek diye düşündüm.
Sonra başka bir gün birisi ortalama 800 TL küsür bir para gönderdi ve aha bakalım yayıncı ne cevap verecek diye bekledim ve yayıncı o kişinin bile ismini anmadı ve adam o parayı gönderdiği ile kaldı ve ismi de sanırım sadece 4-5 saniye falan gözüktü, bana çok ilginç geldi bu olay, siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Twitch'de büyük yayıncılara denk gelmemişsin hocam sen adamlar binlerce lirayı görmeyip okumuyor görüp okumayanları söylemiyorum bile :D

Ben bu olayı yalnızlığa bağlıyorum. Karşındaki ile bir nevi iletişim kurma çabası. Sanal dilencilik dümdüz. Tamamen keriz silkeleme bu para atma mevzusu.

Sürekli izlediği bir yayıncıysa destek amaçlı gönderiyor olabilirler hocam. İçerik ne olursa olsun yayıncı bunun için bir zaman harcıyor ve izleyiciler o kişiyi ücret ödemeden izliyorlar. Yayıncı zaten bu şekilde kazanıyor. Önemli olan isminin okunması değil, yayıncının izleyiciyi güldürdüğü için o meblağlar gönderilmiş olabilir. Tamamen şahsi bir mesele.

Tamamen boş kafalılık. Emek verip kazandığın parayı hiçbir vasfı olmayan insanların eline veriyorsun.

O zaman bütün eğlence sektörünü kapatıp gidelim hocam bu ofansif yorumu hakkıyla yayın ve içerik üreten insanlar adına üzüntü ile karşıladım.

İnsan sevdiği kişiye bağış atabilir çünkü o kişiyi mutlu ediyorsa veya 3-4 saatini eğlenceli geçirmesine yardımcı oluyorsa bence ne kadar o parayı zorla kazansak bile bizi mutlu ettiği için atmamız bence doğal. Tabii gündem olmak için herkese sallayan gözlüklü yayıncılar dışında, ona konuşma hakkı verilmemeli.

Hocam ortalama 800 TL parayı da mı görmüyor? :d

Umrunda mı? 😂 Destekçilerin pire kadar değeri yok yayıncıların gözünde.

op707iwn.jpg

Geri
Yukarı