Yayındayken düşük FPS hissiyatı

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ping ve internet oyunu kastırır mı? Yani şöyle, ben 144 FPS üzeri aldığım CS:GO ve LOL'de sanki 20-30 FPS'miş gibi hissediyorum. Sorun sizce nerede? Upload hızım düşük ama FPS'i neden etkiliyor anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Karulman Onunla alakası olduğunu sanmıyorum. Aynı şeyi bugün yaşadım. Arkada YouTube'a video yüklerken LOL oynamayı denedim. Donma, kasma tarzında bir sorunla karşılaştım. Upload hızındaki düşüş etkiliyor böyle oyunları. Paket/veri gönderme olayı var ya biraz araştır anlarsın zaten. Yayın açınca da doğal olarak upload hızın etkilendiği için takılmalar olur :) . Bit'i düşür.

Çift ekran mı kullanıyorsun?
Evet
Çift monitör ise bazen ana monitörün yandaki 60Hz monitörün hızına eşitlenebiliyor eğer 2. monitör 60Hz ise. Onun bir ayarı vardı eğer öyleyse araştırayım tekrar.
Evet tam olarak öyle. 60 Hz yan monitör.
@Karulman Onunla alakası olduğunu sanmıyorum. Aynı şeyi bugün yaşadım. Arkada YouTube'a video yüklerken LOL oynamayı denedim. Donma, kasma tarzında bir sorunla karşılaştım. Upload hızındaki düşüş etkiliyor böyle oyunları. Paket/veri gönderme olayı var ya biraz araştır anlarsın zaten. Yayın açınca da doğal olarak upload hızın etkilendiği için takılmalar olur :) . Bit'i düşür.
Yani Bilgisayar ile alakalı değil mi? Çünkü FPS ile ping arasındaki fark genelde belli olur ve bendeki sorun FPS düşükmüş gibi geliyor. Ama baktığımda dediğim gibi yüksek.

Arkadaşlar ping ve internet oyunu kastırır mı? Yani şöyle, ben 144 FPS üzeri aldığım CS:GO ve LOL'de sanki 20-30 FPS'miş gibi hissediyorum. Sorun sizce nerede? Upload hızım düşük ama FPS'i neden etkiliyor anlamadım.
Yayını ekran kartından verip gelişmişte işlem önceliğini above normale çek. OBS her zaman ana ekranında kalsın yan ekrana geçirirsen ana ekranın 60 veya 30 fps Hz'e düşer ( yayını kaç fps veriyorsan o kadar yenileme hızına düşer).
Ve oyunu game capturedan aç
Bu benim sahne ayarım. M1 makro tuşuma bastığımda Sahne 3 e geçiyor ve Tam ekran oyunlar kapanıp Monitör 1 açılıyor, yani standart internette gezinirkenki ayarım bu. M2 tuşuna bastığımda Tam ekran oyunlar açılıp Monitör 1 kapanıyor ve buda tam erkan oyunlardaki ayarım.

Önemli !!
Enforce streaming service encoder settings ayarı herzaman kapalı kalsın

Dosya Ekleri

• sobs.png
    sobs.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 46
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı