Yayını işlemciden vermek mi yoksa ekran kartından vermek mi?

Benim işlemci 3700X ekran kartım Gigabyte Aorus RTX2080 RAM'ler 3600MHz CL16 anakart MSI X570 Edge Wi-Fi M.2 SSD var internet hızım 24MB OBS'de hangi ayarlar olursa iyi bir yayın olur ya da video bir türlü ayarlayamadım.

Speedtest üzerinden upload hızınızı yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Not download hızı ile upload hızı aynı şeyler değil lütfen dikkatli bakın.

Pardon hocam yamamışım onu 5MB çıkıyor daha önce daha düşüktü 2 civarı çıkıyordu.

Muhtemelen evde internet ortak kullanılıyordur. Oyun dışında Discord tarzı programlarda kullanılıyor. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurursak yayına 3.000 bitrate verebilirsin kalan 2 Mbps upload bizim güvenli noktamız çünkü evdeki telefon ve akıllı cihazlarda sürekli veri alışverişi halinde trafik oluşturuyor. Daha fazla bitrate verilirse rekabetci oyunlarda ping görülecektir. Tavsiyem OBS girip X264 720P60 Slow High ayarları ile test etmeniz. Eğer OBS yüksek CPU kullanımı ve drop hatası veriyorsa CPU kullanım ön ayarını yavaş yavaş Slow>medium olarak kademeli yükseltin CPU kullanımı ve drop hatası almadığınızda o sizin doğru ayarlarınız olacaktır. Yayın adresinizi verirseniz bizde girip canlı olarak kontrol edip etkileşime geçebiliriz.

Muhtemelen evde internet ortak kullanılıyordur. Oyun dışında Discord tarzı programlarda kullanılıyor. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurursak yayına 3.000 bitrate verebilirsin kalan 2 Mbps upload bizim güvenli noktamız çünkü evdeki telefon ve akıllı cihazlarda sürekli veri alışverişi halinde trafik oluşturuyor. Daha fazla bitrate verilirse rekabetci oyunlarda ping görülecektir. Tavsiyem OBS girip X264 720P60 Slow High ayarları ile test etmeniz. Eğer OBS yüksek CPU kullanımı ve drop hatası veriyorsa CPU kullanım ön ayarını yavaş yavaş Slow>medium olarak kademeli yükseltin CPU kullanımı ve drop hatası almadığınızda o sizin doğru ayarlarınız olacaktır. Yayın adresinizi verirseniz bizde girip canlı olarak kontrol edip etkileşime geçebiliriz.
Tamam hocam eve geçince bakayım dediğiniz ayarları yaparım. Teşekkür ederim.

@Phegru ayarları benimki gibi yapıp Bitrate'i 3000 vermeni öneririm. 3800X kullanıyorum, bu ayarlar ek olarak %15 civarı CPU kullanıyor. CPU ön ayarının fast'ten altına inmesine gerek yok, gözle görülür bir fark yaratmıyor.
2020.04.30-20.03.png
2020.04.30-20.03_01.png

Hocam Merhaba ne yapptıysam yapayım drop yiyorum obs de kaybedilen kare sayısı çok fazla uploadım 20 yardım edermisiniz?

Hocam merhaba ne yapptıysam yapayım drop yiyorum OBS'de kaybedilen kare sayısı çok fazla uploadım 20 yardım eder misiniz?

Aşadaki resimdeki ayarları uygulayabilirsin. X264 ile yayın yapmanı tavsiye etmem çünkü R5 3600X aşadaki ayarlarla yayın yapar. Ama görüntü çok kötü olur. Bu iş için yetersiz bir işlemci tavsiyem New nvenc yani RTX 2070S kullanmandır. Hem çok az bir performans kaybı yaşarsın hem de yayına kaliteli bir görüntü verir.

Kodlayıcı Ayarlari.JPG

OBS'den yayın açmak istiyorum fakat ekran kartı ile mi yoksa işlemci ile mi açayım çok kararsızım PC özellikleri: AMD Ryzen 5 3500 Gigabyte GeForce RTX 2060 G.SkiLL3600MHz CL18 Gigabyte B450M S2H.

Geri
Yukarı