Yaz mı, kış mı?

Arkadaşlar şu an kış denince sizin aklınıza noel baba, şömine, sıcak battaniye geliyor fakat benim aklıma güneş doğmadan dona dona okula kalkılan günler, etrafta burun çekme ve hapşırık sesleri, kusmak, atlet üstüne tişört üstüne kazak üstüne mont giymek geliyor. O yüzden her türlü yazı seçerim.

Öyle otururken birden aklıma takıldı. Yaz mı daha güzel kısmı? Bence kış gerçekten çok güzel. Benim için kış sweet giymek ve yorganın altında mis gibi televizyon izlemektir. Bir tek soğuk oluyor. Ama sıcak olmasından daha iyi. Alırsın bir battaniye mis gibi ısınırsın. Ama sıcak bayıyor abi. Sizce hangisi?
Ilkbahar en iyisi.

Yaz. Ayrıca burada kış diyen tayfa kışın İnstagram postlarında "yaz gelsin abi artık ya" yazan tayfadan olduklarına yemin edebilirim. Kışın pek bir olayı yok, bulunduğumuz coğrafyadan dolayı. Eksisi var hatta.

Öyle otururken birden aklıma takıldı. Yaz mı daha güzel kısmı? Bence kış gerçekten çok güzel. Benim için kış sweet giymek ve yorganın altında mis gibi televizyon izlemektir. Bir tek soğuk oluyor. Ama sıcak olmasından daha iyi. Alırsın bir battaniye mis gibi ısınırsın. Ama sıcak bayıyor abi. Sizce hangisi?

Kış bana huzur veriyor okuldan gelince işimi bitirip eskiden evimiz sobaliydi dışarıda kar yağarken sobanın üzerinde kestane pişiriyorduk bir yandan kestane yiyerek TV izliyorum şu an o halimden eser kalmasa da kışı daha çok seviyorum.

Ben de kış diyorum soğuk falan bir yana kasvetli, kapalı, yağmurlu havalar falan çok hoşuma gidiyor.

Geri
Yukarı