Yaz vs kış

Yaz vs kışı kapıştaracağım:

Yaz:
+Giyim
+Dondurma
+Deniz
+Her gün yeni kıyafet (terlemekten)
+Okullar tatil.
-Lvl 1000 Afgan ve suriyeliler.
-Çıplak denize girenler.
-Koltuk altı almayıp sıfır kol giyenler (öznel.)
-Çok sıcaktan kokuşmuş kişiler.
-Toplu taşıma eziyeti.

Kış:
+Cool giyim.
+Soba başı.
+Yorgana sarılmak.
+Kar ile oynamak.
+(Sınava denk geldiği için iyi.) Okullar tatil.
+Kardan adam şaheserleri görelebilir sokakta.
+Evde uzun süre PC oynamak.
-Yavaş internet.
-Hayvanlar için kötü.
-Evsizler için kötü.
-Giyip çıkarması zor kıyafetler.
-Dışarıda telefon kullanamamak.
-Dışarıda gezememek.

Sizin + ve - leriniz neler?

(Mizah ve eğlence.)

Yazın kış derim kışın yaz.

İkisinin yeri ve güzellikleri var. Ben ne çok sıcak ne de çok soğuk hava sevenlerdenim. Gerçi artık ne yazı yaz gibi ne de kışı kış gibi yaşayabiliyoruz.

Kış tabii. Artı eksi yönünden kış 20-0 önde.
Ter kokusu çekmen gerekir.
Gece uyurken sivrisinek kulağının dibinde vızıldar. Umursamayıp uyursan her yerin kaşınır.
Serinleme yöntemleri ısınma yöntemlerinden pahalıdır ve kullanışsızdır. Oysaki ısınman gerektiğinde bir battaniyeye sarılır kahveni alırsın mis.
Karıncalar. Şekerli bir şeyi bırak direkt üşüşüyorlar.
Kışın dışarıda gezmek daha iyidir. Sıcaksa yapacak bir şey yok, ne yapacaksın çıplak mı gezeceksin? Ama soğuksa al montunu, Antartika'da falan yaşamıyorsan üşümezsin.
Yazın 2 sevdiğim yönü sıcakken rüzgar esmesi ve karpuz.

Ben soğuğu seviyorum mevsim fark etmeksizin. Bir de kışları aktif olarak okulla uğraşmak çok hoşuma gidiyor yazın sanki bir anlamı kalmamış gibi hissediyorum.

Kış'ın neredeyse bana göre hiç bir eksisi yok, ayrıca terlemek yerine bir nebze üşümeyi tercih ederim zaten ev içindeyse doğalgaz, soba vs. ile ısınırsınız eğer dışarıda ise uzun kollu, kalın giyinerek üşümeyi engelleyebilirsiniz, ayrıca ben soğuk severim🙂. Kış > Yaz (öznel)

Kışı severim. Sweatshirt, ter sorunu yok, kar yağarken al çayını otur kenara, okulun getirdiği hafif heyecan vesaire. Tek sevmediğim yanı kuru soğuk. Sabah sabah felç ediyor yüzümü okula giderken.
Yazı da severim ama tişört yetişmiyor be birader. Sonsuza kadar sadece biri olacak deseler kış derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı