Yaz stajı için TUSAŞ mı Turkish Technic mi?

İyi sosyaller,

Erciyes Üniversitesi uçak mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Zorunlu yaz stajım için başvurduğum ROKETSAN, ASELSAN, teı, HAVELSAN ve benzeri bütün firmalardan tek tek reddedildiğim için üzülürken Turkisht Technic ve Tusaş'tan üzüntümü unutturan olumlu dönüşler aldım.

Şimdi ise yaz stajım için hangi şirketi tercih etmem kariyerim ve geleceğim adına daha iyi olur, bunu merak ediyorum. Havacılık sektöründe çalışan, işin içinde olan tecrübeli abilerim ablalarım yardımcı olursa çok sevinirim.

Benim gibi staj arayan arkadaşlarıma da bol şans diliyorum umarım gönlünüzce olur her şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
TUSAŞ derdim. Turkish Technic de çok kabiliyetli bir firmadır ama TUSAŞ ortamını görmek hem fayda sağlayacaktır hem de CV'nde bulunması iyi olur diye düşünüyorum.
teşekkür ederim hocam cevapladığınız için, dikkate alacağım.

@bluetazy , @Jira hocam sizlerin de fikirlerini merak ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Biri MRO şirketi, biri de daha çok AR-GE ve üretim üzerine mühendislik yapan bir şirket. Turkish Technic'de sivil havacılıkla, TUSAŞ'da da daha çok askeri havacılık & savunma sanayi üzerine çalışacağını da bil. Turkish Technic'de Airbus'lar, Boeing'ler görürsün, TUSAŞ'da ATAK'lar, MMU, Hürjet vs. görürsün. Senin ilgini hangi taraf çekiyorsa onu seçmen daha iyi olur.

Sonuç olarak ikisinin de mülakat ortamını gör, hangisi gelirse gelsin mutlu ayrılırsın staj sonunda. Ki zaten mezun olduğunda bu gibi birkaç şirketten birinde çalışırsın TR'de.

Biri MRO şirketi, biri de daha çok AR-GE ve üretim üzerine mühendislik yapan bir şirket. Turkish Technic'de sivil havacılıkla, TUSAŞ'da da daha çok askeri havacılık & savunma sanayi üzerine çalışacağını da bil. Turkish Technic'de Airbus'lar, Boeing'ler görürsün, TUSAŞ'da ATAK'lar, MMU, Hürjet vs. görürsün. Senin ilgini hangi taraf çekiyorsa onu seçmen daha iyi olur.

Sonuç olarak ikisinin de mülakat ortamını gör, hangisi gelirse gelsin mutlu ayrılırsın staj sonunda. Ki zaten mezun olduğunda bu gibi birkaç şirketten birinde çalışırsın TR'de.
Teşekkürler hocam ilgilenip aydınlattığınız için. AR-GE ve mühendislik kısmı daha zorlayıcı ve kendimi geliştirebilmek adına daha uygun bir seçenek gibi geliyor. İki şirketin de mülakatında bulundum sonrasında onay geldi zaten. Ayrıca aerodinamiğin sıkıştırılabilir kısmı (ses üstü uçuşlar) daha çok ilgimi çektiği ve daha zevkli geldiğinden dolayı sanırım tercihimi TUSAŞ'tan yana kullanacağım. Belki kendimi yeterince geliştirdikten sonra ileride yolum sivil havacılıkla da tekrar kesişir ve orayı da tecrübe etme fırsatı elde ederim. Çok sağolun.

Geri
Yukarı