Yazıcılar sisteme nasıl bağlanır?

Hiimhere

Hectopat
Markette çalışıyorum yazıcı çalışmıyordu. Ben de ayarlardan aygıtı çıkar dedim şimdi geri varsayılan atamıyorum ve yazıcı çalışmıyor bir de barkod yazıcısini da çıkardım. Bunları nasıl geri bağlayacağım? Acil yardım.

IMG20240421165837.jpg

Markette çalışıyorum yazıcı çalışmıyordu. Ben de ayarlardan aygıtı çıkar dedim şimdi geri varsayılan atamıyorum ve yazıcı çalışmıyor bir de barkod yazıcısini da çıkardım. Bunları nasıl geri bağlayacağım? Acil yardım.

Eki Görüntüle 2174758
Driverini yüklemeyi denediniz mi

Yarım saat önce vardı sonra ben aygıtı çıkar dedim
Yazıcının kablosunu bilgisayara takın.
Windows + Q tuşu ile arama penceresini açın.
Yazıcılar kelimesini arayın. Yazıcılar ve tarayıcılar seçeneğine tıklayın.
Açılan sayfadan kullanmak istediğiniz yazıcıya tıklayın ve bilgisayara ekleyin.
Aynı ekrandan eski yazıcıları da kaldırabilirsiniz.
Yeni bir yazıcı aldığınızda veya eski yazıcıyı bilgisayara bağlamak istediğinizde bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki adımları takip ederek bu sorunu çözmek çok basit. Bilgisayarın USB kablosu takıldıktan sonra otomatik olarak algılamadığı yazıcıları, böylelikle kendiniz manuel olarak bilgisayara eklemiş olacaksınız.

Varsayılan için ⬇️

Yazıcının kablosunu bilgisayara takın.
Windows + Q tuşu ile arama penceresini açın.
Yazıcılar kelimesini arayın. Yazıcılar ve tarayıcılar seçeneğine tıklayın.
Sayfanın altında yer alan Windows’un varsayılan yazıcımı yönetmesine izin ver seçeneğini kapatın.
Yukarıdaki yazıcı listesinden varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz yazıcıyı seçin.
'Yönet’e tıklayın ve varsayılan olarak ayarlayın.
Bazı bilgisayarlarda otomatik varsayılan yazıcı ayarlama açık olabilir. Windows’un varsayılan yazıcımı yönetmesine izin ver seçeneği sizde açıksa Windows, konumunuza göre yazıcıyı otomatik değiştirecektir. Bu da sonradan bağladığınız yazıcılarda sorun olmasa bile sistemin çalışmasına engel olacaktır. Varsayılan tarayıcı ayarlama işleminden önce bu seçeneği mutlaka kapatmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı