Yazıklar olsun...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahu kardeşim sana ne! İster dislike atar ister like sana mı soracak adam o zaman git kes adamları sırf dislike attı diye bu nasıl bir saçmalıktır. Git Yeşil Nasim gibi Technopat binasını bas. Yemin ediyorum bu sosyal medya da çok saçma insanlar var.

Şu konuda herkes Erdem'in işine gelen konuşmalar yapıp, destekleseydi bu konu ''yazıklar olsun'' değil teşekkürler Technopat'' olarak açılırdı. Öncelikle sana like/dislike kavramını açıklayayım.

Bu kişiye verilmiş bir haktır. Videoyu izler, beğenirse adı üstünde ''like'', beğenmezse de ''dislike'' atar. İsterse de hiçbir şey yapmayıp sekmeyi kapatır. Kısacası bu kişiye sunulmuş özgür bir seçimdir. Ve senin yaptığın iş, herkese hitap etmeyen, öznel bir olay. Yani kimse senin sesini beğenmek veya bunu dile getirmek zorunda değil. Beğenmeme sayın yüksekse, gelip burada videolarını izleyenlere yazıklar olsun diyemezsin. Gerçekten bu işi bilsen, bunlardan ders çıkarıp kendini daha da geliştirmek, nerede hata yaptığını sorarak kendine yardımcı olurdun.

İlerde bu işini profesyonelliğe taşırsan ben senin asla gerçek bir sanatçı olabileceğini düşünmüyorum. Sanatçıların ortak özelliği nedir biliyor musun? Hepsi eleştiriye açık insanlardır. Sen daha 400 izlenmeye sahipken böyle triplere giriyorsan, ilerde neler neler yapacaksın kim bilir.

Eğer yaptığın işi özgür platformlarda paylaşma cesaretliliğini gösteriyorsan, gelen her türlü yoruma açık olmalısın. Fakat senin yapın bunu kaldıramıyor. Seni beğenen ''dünyanın en iyi insanı'', beğenmeyene ''yazıklar olsun.'' Bu kafayla adım değil, emekleyemezsin bile. Anca kötü yorumları silip, iyilerle devam ederek kendini tatmin edersin. Bu da sana 0 + 0 katar. Kısacası kendi dünyanda kral olmaktan memnunsan, devam edebilirsin.
Ben hayatımda hiç eleştirilmedim ki? Alışkın olmamam normal değil mi? Ama sonsuza dek böyle olacak diye bir şey yok?

Yahu kardeşim sana ne! İster dislike atar ister like sana mı soracak adam o zaman git kes adamları sırf dislike attı diye bu nasıl bir saçmalıktır. Git Yeşil Nasim gibi Technopat binasını bas. Yemin ediyorum bu sosyal medya da çok saçma insanlar var.
YouTube'yi 2007 yılından beridir kullanıyorum. O zamanlar ilk kanalımı açmıştım ama telif hakkından silinmişti kanalım. 3 Strike yemişti kanal. O zamanlar kopya içeriklerle, milyonlarca izlenirdim çünkü 2007 yılındaydım. Keşke o zamanlar başkalarının içeriklerini çalmak yerine, sadece özgün içeriklerle devam etseydim. O zamanlar 8 yaşındaydım ve şu an belki fenomen olmuştum o yıllarda başlasaydım. Ayrıca o zamanlar eleştiri alsaydım, şu ana kadar eleştirilere alışkın biri olmuş olurdum.

Ben hayatımda hiç eleştirilmedim ki? Alışkın olmamam normal değil mi? Ama sonsuza dek böyle olacak diye bir şey yok?
Kardeşim hala anlamadın adamları. Eleştiri önemlidir! Her şey eleştirilir! Eleştirilmeseydi şuan etraf dolandırıcı doluydu. O zaman gidip işlemcileri,ekran kartlarını da eleştirmeyelim hepsi eşit olsun ama bazıları haksız yere eşit olsun oh ne güzel İstanbul bee!

Alışık değilsen paylaşma kardeşim, paylaş diyen mi var ? Kendin çal kendin oyna, kendin söyle kendin beğen.
Bu arkadaş deli bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı