Yazıklar olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanki burası Türk Dil Kurumu sitesi :)

Eğer bu ülkede kurallar olmasaydı:
  1. Herkes hırsızlık yapardı.
  2. Herkes birbirini öldürürdü.
  3. Adalet yeteri kadar olmazdı.
  4. Ülke içi savaş çıkardı.
  5. Kimse birbirini dinlemezdi.
Bunlar sonsuza kadar uzatılabilir. Meclis neden kuruldu? Halkın isteklerini ülke yöneticilerine bildirmek için. Peki kurallar olmasaydı, eşitlik, adalet olmasaydı ne olurdu? Sanırım gerisini siz düşünebilirsiniz.

Size önerim kuralları bir kez daha okuyup ceza almamaya çalışmak. Emin olun ben de zamanında çok fazla ceza aldım fakat şuan daha buradayım. Çünkü Technopat bir aşktır (y) Herkesi kuralları okuyup mutlu bir yaşama davet ediyorum.

Doğrudur kimi yöneticiler çok katı. Bir ara bilgisayarım da filmlerimle ilgili bir sıkıntım olmuştu. Bunu kanıtlayamadığımdan dolayı bana inanmadılar. 1 ay ceza yemiştim. Yani resmen yalan söylüyormuşum gibi davrandılar. Açtığım konuyu beni azarlayarak kapattılar. Sonradan cezam kaldırıldı kimin kaldırdığını bilmiyorum. Sonuçta cezam kaldırılsa da adım yalancıya çıktı bu forum da.

Valla açıkçası burdan aldığım keyfi hiç bir forumda alamıyorum. Aynı zamanda SDN Forum üyesiyim.

Bu tarz forum ortamlarında demokrasi aranmasını saçma buluyorum. Bu ortamı oluşturan insanlar nasıl davranmanı istiyorsa o şekilde davranmak zorundasın. Kaldı ki yöneticilerin de kimseye özel bir kin beslediğini de sanmıyorum. Beğenirsin veya beğenmezsin ancak forum çizgisini bozmadığı, esneklik göstermediği sürece ayakta kalacaktır.

@Silinen üye,
  1. Herkes sevdiği yazı tipini burada kullansaydı tamamen çöplük bir biçime dönerdi. Birisi gider saçma bir yazı tipi ve rengi seçer, biz yazıyı rahatça okuyamayız. Sonuçta herkes aynı yazı tipini kullanıyor çünkü bu yazı tipi yeterli ve gözü yormuyor.
  2. Hatalı mesajdan alıntı yapma cezası Technopat Sosyal kuralları içerisinde bulunmakta; Bu sebepten ceza verilmesi normal. Eğer bundan ceza almamak istiyorsan etikleme birimini kullanabilirsin. Böylece ceza senin üstüne kalmaz.
Teşekkürler.

Merhabalar,

1- Yıllardan beri varlığını sürdüren, Technopat.net Forum'undan çok daha büyük, üye sayısı kat be kat daha fazla olan forumlar var ve bunlarda font kısıtlaması gibi bir durum yok. Sizin tabirinizle onlar neden çöplüğe dönmüyor? O işin suyunu çıkartan kişiye uygulansın kurallar, genele değil.

2- Kuralların için de bulunması bunu mantıklı bir geçerlilik yapmamakta.

Esen kalın..

Eğer bu ülkede kurallar olmasaydı:
  1. Herkes hırsızlık yapardı.
  2. Herkes birbirini öldürürdü.
  3. Adalet yeteri kadar olmazdı.
  4. Ülke içi savaş çıkardı.
  5. Kimse birbirini dinlemezdi.
Bunlar sonsuza kadar uzatılabilir. Meclis neden kuruldu? Halkın isteklerini ülke yöneticilerine bildirmek için. Peki kurallar olmasaydı, eşitlik, adalet olmasaydı ne olurdu? Sanırım gerisini siz düşünebilirsiniz.

Size önerim kuralları bir kez daha okuyup ceza almamaya çalışmak. Emin olun ben de zamanında çok fazla ceza aldım fakat şuan daha buradayım. Çünkü Technopat bir aşktır (y) Herkesi kuralları okuyup mutlu bir yaşama davet ediyorum.
Sizin dediğiniz tarzdaki olay çok farklı. Türkçe'yi katleden, forum anlayışını bilmeyen, insanlarla kavga edenlere tabii ki ceza verilecek ancak her yazdığımız mesaj didik didik ediliyor sanki bir yazım yanlışının bulunabilmesi için. Bu kadar kişi şikayetçiyken nasıl hala forumun bu halini savunabiliyorsunuz anlamadım. Yetkililer çok katı davranıyor, yani gereğinden fazla katı.

Bu tarz forum ortamlarında demokrasi aranmasını saçma buluyorum. Bu ortamı oluşturan insanlar nasıl davranmanı istiyorsa o şekilde davranmak zorundasın. Kaldı ki yöneticilerin de kimseye özel bir kin beslediğini de sanmıyorum. Beğenirsin veya beğenmezsin ancak forum çizgisini bozmadığı, esneklik göstermediği sürece ayakta kalacaktır.

İşine gelirse kal, işine gelmiyorsa git mantığı hiç bir yerde doğru değildir.
Hele de aile olarak bahsedilen bir forumda.

Kurallarda uymak istemediğiniz bir madde varsa aynı şekilde Sosyal'i kullanmama özgürlüğünüz de var. Şu günlerde 20. yılını kutlayan CHIP'i bu yıl geçmeyi düşünüyoruz. Hatta düzensiz konu kalmasın diye tüm kategorileri denetim altına aldık. Artık açılan konular düzeltilmeden yayına alınmıyor :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı