Yazılan animeler hangi sırayla izlenmeli?

O zaman birkaç adet kendi sevdiğin animelerden öneri yapacağım.
-Claymore
-Higurashi: When yhey Cry (eski yeni fark etmez, ikisi de güze.)
-Josee, the tiger and the fish (romantik DRAM türünde bir anime film)
-Made in abyys ( listedeki muhtemelen en karanlık konuya sahip 2. anime)
-Saga of tanya the evil (çizimleri çocuksu olsa da konusu iyiydi, ön yargılarımı yıktı)
-Violet evergarden (çok üzücü ve hoş bir hikayeye sahip)
-Hellsing Ultimate (vampir tamesı için en başarılı anime olabilir)
-Girls' last tour (şahsen en sevdiğim anime bu ancak konusu sana hitap etmezse beğenmekten ziyade nefret edersin.)

Ek olarak diyebileceğim tek şey when they Cry serisi kimilerine saçma gelse de içine girdiğinde ayrılmak istemeyeceğin bir seri. Ryukishi07'nin yapımlarını herkesin anlayacağını düşünmüyorum.

Hepsine bakacağım hocam mushoku tensei içimde kaldı onu izleyeceğim sanırım önce sonra ecchi animelerim bittikçe globale açılacağım herhalde :D. Sağ olasınız.

@Rouly 2,3,4,5,6 ve 7. Animeler listede duruyor, sırf 1 kötü yorum gördüm diye ön yargı oluştu.
Claymore aslında ana karakterin kadın olmasından dolayı sevilmiyor. Animesinden sonra mangasına devam edersen Berserk'e benzediğini, hatta Berserk'ten daha ciddi işlendiğini, karakterlerin Guts ve arkadaşları gibi plot armor'a sahip olmadığını fark edebilirsin.

İzlemeden önce bende önyargılıydım, şansa bak.

Hepsine bakacağım hocam mushoku tensei içimde kaldı onu izleyeceğim sanırım önce sonra ecchi animelerim bittikçe globale açılacağım herhalde :D. Sağ olasınız.
Hocam Mushoku Tensei hem çok güzel hem de rezalet. 2.sezon benim için başlı başına hayal kırıklığıydı zaten. 1.sezonu da nasıl anlatsam bilemedim.
Ana karakterin zekası, bilgisi; grafikleri, dövüş sahnelerini sevdim. Bazen ana karakter ezik moduna geçiyor bazen de hikaye sapıyor saçma bir şekilde bunları sevmedim. Genel olarak izlenilir gibi.

Son düzenleme:
Claymore aslında ana karakterin kadın olmasından dolayı sevilmiyor. Animesinden sonra mangasına devam edersen Berserk'e benzediğini, hatta Berserk'ten daha ciddi işlendiğini, karakterlerin Guts ve arkadaşları gibi plot armor'a sahip olmadığını fark edebilirsin.

İzlemeden önce bende önyargılıydım, şansa bak.
Berserk den daha ciddi işlenmek derken ne demek istediniz? Fikirlerinizi merak ettim.

Berserk den daha ciddi işlenmek konusunda ne demek istediniz? Fikirlerinizi merak ettim.
Berserk okurken fark etmişsindir ki Miura sürekli serinin ciddiyetini bozacak şeyler ekliyor. Gereksiz replikler, gereksiz çizim şekli, gereksiz komedi gibi. Claymore mangasında bunları görmedim. Karakterler gerçekten olması gerektiği gibi olaylara ciddi bir şekilde bakıyorlar, "canavarların dolu olduğu mekana tek girer solo atarım" şeklinde değil. Berserk'te olduğu gibi Plot Armor'da yok. Seride Guts'un arkadaşları normalde asla hayatta kalamazdı ama yazarın koruması sayesinde saçma şekilde sürekli kurtuldular. Aynısını Guts içinde söyleyebilirim. Claymore Berserk'ten daha iyi bir manga değil ama işleniş olarak bana kalırsa kesinlikle Berserk'ten daha iyi. Claymore'da sadece birkaç sahnede espiri ve tatlı an gördüm ve onlarda tadındaydı. Olması gerekenden fazla değil, tam olması gerektiği gibi.

Berserk okurken fark etmişsindir ki Miura sürekli serinin ciddiyetini bozacak şeyler ekliyor. Gereksiz replikler, gereksiz çizim şekli, gereksiz komedi gibi. Claymore mangasında bunları görmedim. Karakterler gerçekten olması gerektiği gibi olaylara ciddi bir şekilde bakıyorlar, "canavarların dolu olduğu mekana tek girer solo atarım" şeklinde değil. Berserk'te olduğu gibi Plot Armor'da yok. Seride Guts'un arkadaşları normalde asla hayatta kalamazdı ama yazarın koruması sayesinde saçma şekilde sürekli kurtuldular. Aynısını Guts içinde söyleyebilirim. Claymore Berserk'ten daha iyi bir manga değil ama işleniş olarak bana kalırsa kesinlikle Berserk'ten daha iyi. Claymore'da sadece birkaç sahnede espiri ve tatlı an gördüm ve onlarda tadındaydı. Olması gerekenden fazla değil, tam olması gerektiği gibi.
Claymore serisini Berserk okuduktan sonra Dark Fantasy türünde ve benzer setupa sahip başka bir iş diye okumuştum ama 155 bölüm eziyet gibi gelmişti. Konsept çok güzel ve evren başlarda ilgi çekiciydi ama çok uzamış bir hikayeydi bence. Çok güzel kalp ısıtan bir kaç sahnesi vardı, ama bir karakter ismi say desen sayamam. Sevmek için çok çabalamıştım ama dediğim gibi esere saygımdan zar zor bitirebilmiştim. Berserk konusunda malesef sana katılamıyorum. İlgilenip fikirlerini belirttiğin için teşekkürler😊

Claymore serisini Berserk okuduktan sonra Dark Fantasy türünde ve benzer setupa sahip başka bir iş diye okumuştum ama 155 bölüm eziyet gibi gelmişti. Konsept çok güzel ve evren başlarda ilgi çekiciydi ama çok uzamış bir hikayeydi bence. Çok güzel kalp ısıtan bir kaç sahnesi vardı, ama bir karakter ismi say desen sayamam. Sevmek için çok çabalamıştım ama dediğim gibi esere saygımdan zar zor bitirebilmiştim. Berserk konusunda malesef sana katılamıyorum. İlgilenip fikirlerini belirttiğin için teşekkürler😊
Claymore hakkında dediğin doğru. Bazı yerlerden sonra sıktığı, heyecan aradığım yerler oluyordu. O yüzden demek istediğini anladım.

O zaman birkaç adet kendi sevdiğin animelerden öneri yapacağım.
-Claymore
-Higurashi: When Yhey Cry (eski yeni fark etmez, ikisi de güze.)
-Josee, the Tiger and the Fish (romantik dram türünde bir anime film)
-Made in Abyys ( listedeki muhtemelen en karanlık konuya sahip 2. anime)
-Saga of Tanya the Evil (çizimleri çocuksu olsa da konusu iyiydi, ön yargılarımı yıktı)
-Violet Evergarden (Çok üzücü ve hoş bir hikayeye sahip)
-Hellsing Ultimate (vampir tamesı için en başarılı anime olabilir)
-Girls' Last Tour (şahsen en sevdiğim anime bu ancak konusu sana hitap etmezse beğenmekten ziyade nefret edersin.)

Ek olarak diyebileceğim tek şey When They Cry serisi kimilerine saçma gelse de içine girdiğinde ayrılmak istemeyeceğin bir seri. Ryukishi07'nin yapımlarını herkesin anlayacağını düşünmüyorum.
Claymore mangaya başlama sebebimdir mangasını şiddetle öneririm.
Higurashi için; Oyun>>>>>>>Manga>>>>>>>>>>>>>>Anime deniyor. Mümkünse en kötü mangasını okuyun.
Hellsing Ultimate candır izleyin izlettirin. Yakın zamanda mangasını daha yüksek çözünürlükte tekrar yayınlamaya başladılar.

Kindaichi Shônen No Jikenbo (1997) bunu öneririm. Henüz tamamlanmadı çevirisi ama bir kaç ay önce hiç çevirsi yoktu o açıdan güzel gelişme. 20 bölüm var henüz çevrilmeyen.

Son düzenleme:
Claymore mangaya başlama sebebimdir mangasını şiddetle öneririm.
Higurashi için; Oyun>>>>>>>Manga>>>>>>>>>>>>>>Anime deniyor. Mümkünse en kötü mangasını okuyun.
Hellsing Ultimate candır izleyin izlettirin. Yakın zamanda mangasını daha yüksek çözünürlükte tekrar yayınlamaya başladılar.

Kindaichi Shônen No Jikenbo (1997) bunu öneririm. Henüz tamamlanmadı çevirisi ama bir kaç ay önce hiç çevirsi yoktu o açıdan güzel gelişme. 20 bölüm var henüz çevrilmeyen.
When They Cry için aslında zaten hepsi için en mantıklısı VN. Higurashi, Umineko, Ciconia. Bunlar VN okunması en sağlıklı ve tüketmek için en iyi yol. Higurashi VN, Manga, Anime şeklinde doğru söyledin. Umineko'nun animesi var ancak iğrenç olduğu için izlenmesi asla önerilmez. Okuyarak bile 170 saatten fazla süren bir serinin yarısını 25 bölüme sığdırmalarına imkan yok. Mangası da aynı şekilde çok şey kesildi o yüzden yine en sağlıklısı VN. Ciconia henüz yeni olduğu için sadece VN'sini okuyabilirsiniz.

Aslında Higurashi için animesini izlediğinde konuyu anladığın içinde serinin fanı değilsen animesi bile yeterli.

When They Cry için aslında zaten hepsi için en mantıklısı VN. Higurashi, Umineko, Ciconia. Bunlar VN okunması en sağlıklı ve tüketmek için en iyi yol. Higurashi VN, Manga, Anime şeklinde doğru söyledin. Umineko'nun animesi var ancak iğrenç olduğu için izlenmesi asla önerilmez. Okuyarak bile 170 saatten fazla süren bir serinin yarısını 25 bölüme sığdırmalarına imkan yok. Mangası da aynı şekilde çok şey kesildi o yüzden yine en sağlıklısı VN. Ciconia henüz yeni olduğu için sadece VN'sini okuyabilirsiniz.

Aslında Higurashi için animesini izlediğinde konuyu anladığın içinde serinin fanı değilsen animesi bile yeterli.
Sezonlar bunu da öneririm ek olarak. Kindaichi ile ikisi benzerdir ama bu attığım daha popüler. Tabi yine geride çevirisi ama başka yerde burdaki kadar çevrilmişi yok.
---------------------
Bana kalırsa ing izleyin ama bu iki seride güncele en yakın olan bu attığım site.

Geri
Yukarı