Yazılım bırakılmalı mı?

Selam dostlar, hem miyop+astigmatım gözlükle devam ediyorum. Benim amacım yıllardır yazılımcı olmaktı, kendimi geliştirip oyunlar, projeler yapıp şirketlere sunmak istiyordum ama annem benim bu işleri bırakmamı istiyor.

Sırf bazen gözlerim kızarıyor diye bırakmamı istiyor bu yıl gözlerim kaşınıyordu onu da söyleyerek hayalimden vazgeçmemi istiyor ama ben istemiyorum 4 yıldır bu hayalini kuruyorum ve 1 yıldır sayısal bölümünde işkence çekiyorum 5 dakikalık konuşmada her şeyi bırakamam ben ciddi düşünüyordum bir şey diyemedim. Bana iyiliği için bunu diyor eyvallah doğrudur ama bu kadar kolay olmuyor. Başta üniversiteyi dışarıdan oku ( gizlice bırak üniversiteyi sana vereceğimiz para yok) kendin çalışır yaparsın değil mi diyor ben evet deyince bu sefer boş verip direkt bırak diye beni zorladı, benim başka bir yeteneğim yok ki bana gelmiş güvenlik ol diyor boş boş oturursun para kazanırsın ne güzel işte diye beni ikna etmeye çalışıyor ağlamamak için kendimi tuttum ne yapacağımı bilmiyorum aklıma geldikçe daha çok yazılıma çalışasım geliyor sizce ne yapmalıyım.
Asla bırakma.Bunları şimdi git ve annene söyle. Eğer annen doktor mühendis gibi meslekleri isterse bil ki annen sadece yazılım isteyince önünde engel var sanıyor. Kendi kararlarını al annen de sana bu konuda yardımcı olsun. Ağla ama en azından isteğini anlatmış ol. Milyon tane çözüm var. Eğer annen önüne bı engel geldiği gibi vazgeçiyorsa ona kararını döylr.

Kararını söyle*

Kararını söyle*

Asla bırakma. Bunları şimdi git ve annene söyle. Eğer annen doktor mühendis gibi meslekleri isterse bil ki annen sadece yazılım isteyince önünde engel var sanıyor. Kendi kararlarını al annen de sana bu konuda yardımcı olsun. Ağla ama en azından isteğini anlatmış ol. Milyon tane çözüm var. Eğer annen önüne bir engel geldiği gibi vazgeçiyorsa ona kararını döylr.

Kararını söyle*

Kararını söyle*

Hocam üstünden bayağı bir zaman geçti annemle sakince mantıklı bir şekilde konuştuk ve annem haklıydı, bu mesleği 5 yıl yapsam gözlerim gittikten sonra ne yarar? İstersen dünyaları ver ama gözlerim göremedikten sonra hayatta hiçbir şey zevk vermez o yüzden biraz araştırma biraz konuşmayla makine mühendisi olmaya karar verdim (uçak bakım teknisyeni de olabilir o arka planda)

Hocam üstünden bayağı bir zaman geçti annemle sakince mantıklı bir şekilde konuştuk ve annem haklıydı, bu mesleği 5 yıl yapsam gözlerim gittikten sonra ne yarar? İstersen dünyaları ver ama gözlerim göremedikten sonra hayatta hiçbir şey zevk vermez o yüzden biraz araştırma biraz konuşmayla makine mühendisi olmaya karar verdim (uçak bakım teknisyeni de olabilir o arka planda)
Pardon hocam görmemişim yeni olmadığını burada annene dediğim şeyleri de yanlış anlama.

Yeni konular

Geri
Yukarı