Yazılım dili önerisi

• Konuyu başlatan 8keyd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 440
Programlama dili*

Hic bilmiyorsan bence direkt GUI programlamadan baslamamalisin.

Zor oldugu icin degil, gereksiz teferruatlarindan dolayi hic bilmeyeni anlamsiz yordugu icin. Temel seyleri kavrayinca yapmak daha dogru.

Cogu dilde GUI toolkit bulunur, favori dilin hangisiyse yapacak bir sey bulursun. Python, Java, C#, JS, C++, Go, Kotlin vs hepsinde GUI programlayacak tool'lar var.

Eğer 0'dan başlayacaksan GUI programlamaya hemen başlama. Basit bir terminal programı kodla. (hesap makinesi, yılan oyunu vb.)

Döngüleri ve syntax yapısını kavradıktan sonra GUI uygulaması yapabilirsin.

Öğrendikten sonra her dil zaten içerisinde GUI yazabileceğin bir kütüphane barındırır zaten, importla geç.

Programlama dili*

Hiç bilmiyorsan bence direkt GUI programlamadan baslamamalisin.

Zor oldugu icin degil, gereksiz teferruatlarindan dolayi hiç bilmeyeni anlamsiz yordugu icin. Temel seyleri kavrayinca yapmak daha dogru.

Cogu dilde GUI toolkit bulunur, favori dilin hangisiyse yapacak bir şey bulursun. Python, Java, C#, JS, C++, GO, Kotlin vs hepsinde GUI programlayacak Tool'lar var.

Eğer 0'dan başlayacaksan GUI programlamaya hemen başlama. Basit bir terminal programı kodla. (hesap makinesi, yılan oyunu vb.)

Döngüleri ve syntax yapısını kavradıktan sonra GUI uygulaması yapabilirsin.

Öğrendikten sonra her dil zaten içerisinde GUI yazabileceğin bir kütüphane barındırır zaten, importla geç.

Kod yazmanın mantığıni biliyorum diye düşünüyorum cünkü: C# winform da site açıp o sitenin MySQL serverı ile bağlantı kurup WhatsApp gibi mesajlasma uygulaması falan yapmistim ve buna benzer uygulamalar ama winform çok kötü bir GUI geliştirme alanı oldugu icin baska bir GUI toolkitli uygulama gelistirmek istiyorum şu an

C#
C++ (Console biliyorum)
Java (az biliyorum)
HTML (JS az çok)

Geri
Yukarı