Yazılım dilini öğrenirken zorluk çekiyorum

TH6

Decipat
Ben yazılımla uğraşan birisiyim. Benim yazılımı öğrenme amacım ise oyun yapmaktı. İlk başlarda Python öğrenmeye başladım ama Python ile oyun yapılamadığını öğrendim. Araştırdım ve C#'ı buldum. Onla Unity'den oyun yapabileceğimi öğrendim. C#'ı öğrenmek için Udemy'den bir kurs aldım. Ama Unity'yi indirdiğimde bayağı bir kastı. Ama yine de bir şeyler yapabiliyordum. Kastığı için birçok şeyi doğru düzgün yapamıyordum ve öğrenemiyordum.
Not defterine yazmayı denedim ama hem yazım kötü hem de aradan bir ay geçtikten sonra bazı kodları okusam bile yazım birbirine girdiği için hangi kodun hangi işlev olduğunu anlayamıyorum. Bunalıp daralıyordum. Ondan sonra oyun değil de başka şeyler yapmak aklıma geldi ve araştırdığımda siber güvenlik karşıma çıktı ve siber güvenlikle alakalı şeylere baktım. Gittim Linux dağıtımı bir işletim sistemi olan Ubuntu'yu kurdum. Ondan sonrada yine Linux dağıtımı olan ParrotOs'u kurdum. Ama öğrenirken bazı işlevleri yapamıyordum çünkü sistemim eski olduğundan dolayı.
Ondan sonra 7 veya 8 ay geçti yazılımla uğraşmadım. Şimdi tekrar başlıyorum ve hala aynı bilgisayardayım. İşletim sistemi yazmaya odaklandım kendi çapımda küçük bir işletim sistemi. Bildiğiniz bir not tutma uygulaması var mı? Assembly gibi dilleri öğrenebileceğim bir Türkçe kaynak varsa önerebilir misiniz? İngilizceyi öğrenme aşamasındayım ingilizce de gönderebilirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öncelikle kendine bir alan bul ve o dilden o dile atlama veya o alandan öbür alana atlama. Sadece tek bir şeyin üzerinde dur ve onunla ilgili eğitim videosu izle. Bir yandan da İngilizceni geliştir. Tek bir alanda ve dilde durmak onu öğrenmeni daha kolay yapacaktır.

Sana en işe yarar taktiği vereyim: Örneğin video izliyorsun, video bittiğinde o derste öğretilenlerle proje yap ve böyle devam et. Birkaç derste de aynı şeyi yap. Sonunda ise tüm öğrendiklerini içeren bir proje yap.

Sana en işe yarar taktiği vereyim: Örneğin video izliyorsun, video bittiğinde o derste öğretilenlerle proje yap ve böyle devam et. Birkaç derste de aynı şeyi yap. Sonunda ise tüm öğrendiklerini içeren bir proje yap.

Sağ ol :)

Kaç yaşındasınız ve size discorddan ulaşabilir miyim?
Bende yazılımla ilgileniyorum.
Ne tür bir yazılım? Python, C#, Assembly

Dostum öncelikle kendine bir alan bul ve o dilden o dile atlama veya o alandan öbür alana atlama. Sadece tek bir şeyin üzerinde dur ve onunla ilgili eğitim videosu izle. Bir yandan da İngilizceni geliştir. Tek bir alanda ve dilde durmak onu öğrenmeni daha kolay yapacaktır.
Peki hangi alanı önerirsin? Oyun geliştirme, Siber güvenlik vb.

Sağ ol :)

Ne tür bir yazılım? Python, C#, Assembly
Hocam şöyle diyeyim ben ilk başta ne istediğime karar verememiştim. İlk web denedim. Sonra mobile geçtim. Sonra unreal engine ile oyun geliştirme ve C++. Şimdi C++ ile masaüstündeyim.

Ben de C# ile ilgileniyorum.
C# bilgim azıcık vardır masaüstü geliştirirken öğrenmiştim. Bir de unity de

Hocam şöyle diyeyim ben ilk başta ne istediğime karar verememiştim. İlk web denedim. Sonra Mobile geçtim. Sonra Unreal Engine ile oyun geliştirme ve C++. Şimdi C++ ile masaüstündeyim.

C# bilgim azıcık vardır masaüstü geliştirirken öğrenmiştim. Bir de Unity de.

Bende dönüp dolaşıp işletim sistemi yazmaya kadar geldim :D

Kaç yaşındasınız ve size Discord'dan ulaşabilir miyim?
Bende yazılımla ilgileniyorum.

Hocam imzamda yazıyor gelin.

Tamam benim Discord'um yok ama kurunca yazarım.

Peki hangi alanı önerirsin? Oyun geliştirme, Siber güvenlik vb.
O sana kalmış bir şey. Eğer ilerde Siber Güvenlik Uzmanı olmak istiyorum dersen sadece Siber Güvenlik alanında kal. Ama atıyorum ileride bambaşka bir meslek sahibi olmak istiyorsan oyun yaparak kodlamak daha çok hoşuna gidebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı