Yazılım geliştirme için monitör tavsiyesi

slysmk

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Çoğunlukla yazılım geliştirme için kullanmak için monitör arıyorum şu an kullandığım 10 senelik 22" 1680 X 1050 monitörün pixel yoğunluğu rahatsız ediyor. Aradığım monitör en az 22" olmalı ama 27" de olabilir daha büyüğüne ihtiyacım yok. Almayı düşündüğüm monitörden beklentim renk doğruluğu, pixel yoğunluğu ve uygun fiyat. Yüksek Hertz'li monitör düşünmüyorum.

Merhabalar,

Çoğunlukla yazılım geliştirme için kullanmak için monitör arıyorum şu an kullandığım 10 senelik 22" 1680 X 1050 monitörün pixel yoğunluğu rahatsız ediyor. Aradığım monitör en az 22" olmalı ama 27" de olabilir daha büyüğüne ihtiyacım yok. Almayı düşündüğüm monitörden beklentim renk doğruluğu, pixel yoğunluğu ve uygun fiyat. Yüksek Hertz'li monitör düşünmüyorum.
Bütçe nedir?
Ona göre 1080p, 1440p veya 2160p monitör önereceğim.
Ortalama fiyat bu var ve yazılım için birebir.

-Pivot özelliği var
-1440p 24 inch olduğu için piksel yoğunluğundan şikayet edene aşk olsun.
-İyi renk kalitesi
-DELL malzeme kalitesi
-1440p monitörler arasında gayet iyi fiyat.

O zaman anladığım kadaıryla 2K 60Hz IPS panel bir monitör olabilir, doğru mu?

1080p:
(Gerçek 8-bit, 75 Hz, %72 NTSC)

1440p (2K):
(Gerçek 8-bit, 75 Hz, %93 NTSC)

2160p (4K):
(10-bit (8-bit+FRC), 60 Hz, %91 NTSC)

Yazılım için mükemmel bir monitöre gerek yok bence pc bileşenleri daha önemli onlar sıkıntı çıkarmaz diyorsan ne alırsan al ama arkadaşların dediği monitörlerin bir çoğunu yakından gördüm ve hepsi birbirinden iyi.

bütçe max 2000 tl. renk doğruluğu önemli arayüz dizayn ediyorum bu açodan renk doğruluğu olmazsa olmazlardan

Geri
Yukarı