Yazılım için monitör tavsiyesi

DoIwannaknow

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, birkaç gündür işin içerisinden çıkamadığım bir durum var yorumlarınızı & tavsiyelerinizi bekliyorum. Öncelikle yazılım geliştirme için monitör alacağımı belirtmek istiyorum, oyun oynamıyorum amacım daha verimli kod yazma ve yazılım geliştirme ortamı ayarlamak kendim için. Bu yüzden 34 inch ve 32 inch monitörler arasında kaldım. Birçok TR & yabancı kaynak okudum, genellikle yazılım geliştiriciler 32 inch öneriyorlar. Monster Abra A5 V13 kullanıyorum bu laptopa iki monitör bağlayacağım ya da tek 34 inch monitör alacağım. Aşağıya bazı beğendiğim modelleri bırakıyorum.

Tek olursa;

Çift olursa;

Başka bir monitör tavsiyeniz varsa bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar herkese merhaba, birkaç gündür işin içerisinden çıkamadığım bir durum var yorumlarınızı & tavsiyelerinizi bekliyorum. Öncelikle yazılım geliştirme için monitör alacağımı belirtmek istiyorum, oyun oynamıyorum amacım daha verimli kod yazma ve yazılım geliştirme ortamı ayarlamak kendim için. Bu yüzden 34 inch ve 32 inch monitörler arasında kaldım. Birçok TR & yabancı kaynak okudum, genellikle yazılım geliştiriciler 32 inch öneriyorlar. Monster Abra A5 V13 kullanıyorum bu laptopa iki monitör bağlayacağım ya da tek 34 inch monitör alacağım. Aşağıya bazı beğendiğim modelleri bırakıyorum.

Tek olursa;

Çift olursa;

Başka bir monitör tavsiyeniz varsa bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hocam mümkün olursa IPS panel alın hem yansımaz hem de zararlı ışınları diğer panellerden korur.

Bu fiyatta alabileceğin en iyi monitör oyun oynamadığın için FreeSync bir işine yaramaz.

Değerli yorumun için teşekkürler ancak anlamadığım bir nokta var yanlışım varsa lütfen düzelt, FreeSync bir işe yaramaz dedin ama attığın monitör FreeSync o kısmı pek anlayamadım

Kabaca bütçenize ve kriterinize uygun 2 tane monitör önerdim.

@Demir.kan arkadaşımızın attığı güzel monitörde elbette FreeSync motoru mevcut ancak siz oyun oynamayacağınız için FreeSync işinizi görmeyecek. Bunu demek istedi.

Değerli yorumun için teşekkürler ancak anlamadığım bir nokta var yanlışım varsa lütfen düzelt, FreeSync bir işe yaramaz dedin ama attığın monitör FreeSync o kısmı pek anlayamadım.

FreeSync AMD ekran kartları için oyun amaçlı tasarlanmış kare hızlarını sabitlemek için kullanılan bir özellik. Windows kullanırken buna gerekmez sadece oyun amaçlı.

@Lady Hellbender ve @Demir.kan teşekkürler tavsiyeler için. Sanırım sizde tek 34 yerine iki tane 32 almamı öneriyorsunuz değil mi?
Şöyle izah edeyim; eğer 2 tane alacaksan Curved modellerine yönelmenizi öneririm. Tecrübeye sabit, hem yazılım platformlarında çok daha rahat kullanırsınız hem de gözünüzü yormaz. Ancak bu modeller hali haliyle bütçenizi aşacaktır. Dolayısıyla tek adet 34" modelini alabilirsiniz. Ancak 34" modelin IPS modellerin de aşırı pahalı. Bunun üzerine şu modellere de bakabilirsin:

Tekrardan yorumlarınız için teşekkürler. 34 inch benim için yeterli olacağını düşünmüyorum. Ancak iki 32 inch daha iyi olacak gibi duruyor şimdi karar vermem gereken bunun curved olup olmayacağı çıkabileceğim maksimum miktar 10k totalde. Umarım denk getirebilirim

Tekrardan yorumlarınız için teşekkürler. 34 inch benim için yeterli olacağını düşünmüyorum. Ancak iki 32 inch daha iyi olacak gibi duruyor şimdi karar vermem gereken bunun curved olup olmayacağı çıkabileceğim maksimum miktar 10k totalde. Umarım denk getirebilirim

Geri
Yukarı