Yazılım geliştirme vs yazılım mühendisliği vs bilgisayar mühendisliği vs yönetim bilişim sistemleri

lemonFPS

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta yazdığım 4 adet bölüm var aklımda olan. Bildiğim kadarıyla bilgisayar mühendisliği bu bölümlerin hepsini kapsıyor fakat tahminimce tutmayacak. Yazılım geliştirme, yazılım mühendisliği ve yönetim bilişim arasında nasıl bir seçim yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa yazılım geliştirme duydum. Bence YBS'ya da yazılım mühendisliğinden birini tercih edin.
Hocam çok yeni bir bölüm diye gördüm henüz mezunu bile yok sanırım fakat ders içeriklerinde geliştirmede kimya fizik gibi temel mühendislik dersleri yerine programlama web geliştirme gibi derslerle direkt olaya giriş yapmışlar

Ayrıca merak ettiğim bir diğer konuda Mühendislik fakültesi mezunu olmak ve uygulamalı bilimlerden mezun olmanın nasıl bir farklılığı var? Mühendislik fakültesi çok daha etkili ve ayrıcalıklı mıdır ?

Hocam çok yeni bir bölüm diye gördüm henüz mezunu bile yok sanırım fakat ders içeriklerinde geliştirmede kimya fizik gibi temel mühendislik dersleri yerine programlama web geliştirme gibi derslerle direkt olaya giriş yapmışlar

Ayrıca merak ettiğim bir diğer konuda Mühendislik fakültesi mezunu olmak ve uygulamalı bilimlerden mezun olmanın nasıl bir farklılığı var? Mühendislik fakültesi çok daha etkili ve ayrıcalıklı mıdır?

Onu bende araştırdım. Uygulamalı bilimler ya da teknoloji fakültesi olması staj ve uygulamalı derslerin fazla olması gibi. Mühendislik fak. Başka aman aman bir fark yok.

Eğer ki yazılım geliştirmeden yana yapılırsa tercih ki nedeni puanlar arasındaki fark ve ders içerik ve vizyonları diyebilirim. Mühendislik fakültesi mezununu olmamak 4 sene sonrasında ne tür dezavantajlar yaratır. Bildiğim kadarıyla yazılım sektöründe olay kişinin kendini geliştirmesi fakat temelde ilk işe girişinde yada başvurularında Mühendislik fakültesi mezununu olmamak bir sorun yaratır mı ?
Onu bende araştırdım. Uygulamalı bilimler ya da teknoloji fakültesi olması staj ve uygulamalı derslerin fazla olması gibi. Mühendislik fak. Başka aman aman bir fark yok.

Eğer ki yazılım geliştirmeden yana yapılırsa tercih ki nedeni puanlar arasındaki fark ve ders içerik ve vizyonları diyebilirim. Mühendislik fakültesi mezununu olmamak 4 sene sonrasında ne tür dezavantajlar yaratır. Bildiğim kadarıyla yazılım sektöründe olay kişinin kendini geliştirmesi fakat temelde ilk işe girişinde ya da başvurularında mühendislik fakültesi mezununu olmamak bir sorun yaratır mı?

Sorun olmaz hocam ne okuduğunuz önemli değil, Microsoft da bile durum artık böyle.

YBS sunduğu geniş yelpaze ve fen çözmeme avantajıyla mantıklı olacaktır.

ek olarak iibf yerine uygulamalı bilimler fakültesinde okunursa yurt dışı geçerliliği açısından da çok iyi olacağını düşünüyorum.

@Booh of Wooh

Son düzenleme:

Geri
Yukarı