Yönetim bilişim sistemleri vs bilgisayar mühendisliği

Hocam aslında kafam karışık ama tercih listesinde istediğim sıralamaya girebilirsem en başa Boğaziçi YBS yazarım sonrasında YTÜ bilgisayar, Marmara bilgisayar diye inerim.

Ha şöyle bir durum var sağlam bir sıralama yaparsam direkt İTÜ bilgisayar yazar geçerim 😂.

Size kalmış kendi sınıfınızda en iyisini yapmaya bakın EA iseniz EA da en iyi üniyi kazanmaya bakın sayısal ise sayısalda.

Kısacası bilgisayar mühendisliği olsun diyorsunuz. Ben de elimden geleni yapacağım sonrasında aldığım sıralamaya göre tercih yaparım. Dgs'den gireceğim için kontenjanlar aşırı az. İtü, odtü, boğaziçi 1er kişi alıyor.
Bunlara girebilmek için de ilk 10'a girmek gerekiyor. Bu saatten sonra yeni başlamış birinin bunu yapması zor. Bahçeşehir burslu bilgisayar falan da yapabilirim zorlayacağım kendimi ne gelirse en iyisine gideceğim. Matematik sorunlu olmasa direkt dediğim gibi İTÜ yazar arkama bile bakmam.
Hayır bilgisayar olsun falan demedim. Burada seçenekleri sana sundum. İşe alım aşamalarında neye baktıklarını sıraladım. Siz bence YBS'yi iyi araştırın ve sonra karar verin bizim dememizle olmaz. Youtube'da dolu bilgi içeren YBS videosu var. Tercih sizin.

Geri
Yukarı