Yazılım hala öğrenilir mi?

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Artık haberlerde yapay zekaların insanlara kıyasla çok daha zor yazılım işlerini çok daha hızlı yaptığına dair haberler görmeye başladık. Yazılımcı olmak isteyenlerinde sayısı oldukça arttığı için bende başlamak istiyorum ama işime yarar mı diye düşünmeden edemiyorum. Yapay zeka insanları yazılım konusunda işsiz bırakabilir mi?

Artık haberlerde yapay zekaların insanlara kıyasla çok daha zor yazılım işlerini çok daha hızlı yaptığına dair haberler görmeye başladık. Yazılımcı olmak isteyenlerinde sayısı oldukça arttığı için bende başlamak istiyorum ama işime yarar mı diye düşünmeden edemiyorum. Yapay zeka insanları yazılım konusunda işsiz bırakabilir mi?
Hasbelkader yapay zeka gerçekten insan düzeltmesiz kod yazabilecek bir hale gelse bile bir operatöre ihtiyaç olacak. Öyle bir mevzu yok.

@Eray T

0'dan başlamak isteyen birine verebileceğiniz tavsiyeler var mı?
Neyin ne olduğunu öğrenin. İşletim sistemlerini bilgisayarın çalışma mantığını ve bilgisayar mühendisliğine girişi öğrenin.
Temeli C ile atın, neredeyse her dilin üstüne inşaa edildiği ya da örnek alındığı temeldir.
Sonrası kişisel hedefler ve yapmak istediğiniz işe göre değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı