Yazılım için 2 GB RAM yeterli midir?

569992

Decipat
Arkadaşlar merhaba. Ben yazilima tam olarak başlamak istiyorum. 9 siniftan 10. sınıfa geçtim. 15 yaşındayım. Normalde 2 bilgisayarim vardi. Özellikleri;
1. HP Pavilion.
8 GB RAM.
AMD Radeon R7 240 4 GB.
Intel Core i5 (gerisini hatırlamıyorum 4000 kusurdu galiba)

2. toplama.
1.75 GB RAM.
Intel Core 2 Duo E400.
Ekran karti yok, paylaşımlı 256.

1. HP Pavilion bilgisayari babam sattı bende de sadece 2. bilgisayar kaldi. Bununla Python, HTML CSS falan öğrenilir mi? Udemy'den kurs satin aldim. %88 indirime girmişti, bende kaçırmadım.

Yeterli midir? Seneye iyi bir laptop alacağım bu sene idare etsin yeter.

Arkadaşlar merhaba. Ben yazilima tam olarak başlamak istiyorum. 9 siniftan 10. sınıfa geçtim. 15 yaşındayım. Normalde 2 bilgisayarim vardi. Özellikleri;
1. HP Pavilion.
8 GB RAM.
AMD Radeon R7 240 4 GB.

2. toplama.
1.75 GB RAM.
Intel Core 2 Duo E400.

1. HP Pavilion bilgisayari babam sattı bende de sadece 2. bilgisayar kaldi. Bununla Python, HTML CSS falan öğrenilir mi? Udemy'den kurs satin aldim. %88 indirime girmişti, bende kaçırmadım.

Yetersiz bence.

Hocam belirli bir düzeye kadar yeterli olur. Tabii PyCharm gibi IDE'leri açamazsınız. VScode kullanabilirsiniz.

Çok basit işlemler öğretecekler başta zaten. Götürdüğü yere kadar öğrenirsin. Seneye yenisini alınca da bu bilgisayarın yetemediği yerleri öğrenirsin. Zaman kaybetmeden başla.
Hocam normalde bu sene alacaktım da planlarım alt üst oldu. Seneye %100 alacağım 10,20k lık laptop.
Yarın başlarım.

1. HP Pavilion.
8 GB RAM.
AMD Radeon R7 240 4 GB.

2. toplama.
1.75 GB RAM.
Intel Core 2 Duo E400.

Hocam şöyle söyleyeyim fazla araştırmadığım bir konu ama eğer fazla derecede kodlama yapacaksanız en kötü 8-16GB Ram olması ve iyi bir işlemcinizin olması gerekli

Yeni konular

Geri
Yukarı