Yazılım için 14" bilgisayar yeterli mi?

fallin

Hectopat
C, C#, Java, web geliştirme için laptop bakıyorum. Belki SolidWorks'e falan da girişirim. 14" bilgisayar yeterli gelir mi hiç emin değilim. Mağazalara bir gittiğimde "yeter, n'olacak" derken başka bir gittiğimde "ekranı bir bölsen görecek bir şey kalmıyor" diyorum. Yani kendi kendime bile fikrim sürekli değişiyor. Diğer yandan 14" kullanan da birçok insan var kararsız kaldım, sizce programlama için 14" yeterli midir?

Kişiye göre değişir ama küçük ekranlarla web geliştirme/tasarım yapmayı sevmiyorum. İşi zorlaştırdığı gibi çoklu çalışma alanımı kısıtlıyor.

Hocam bence 14 inç alın yetersiz gelirse monitör alırsınız ama taşınabilir bir laptopunuz olur. İl dışına çıkarsanız rahatça kullanabilirsiniz evdeyken de monitöre bağlarsınız. 15.6 ile arasında pek fazla bir fark yok çünkü. Özellikler aynıysa tabiki bu dediklerim geçerli. @fallin

15.6", 14", 43" ekran kullanma fırsatı bulmuş şanslı biriyim. Ekran önemli hocam bence. Ben rahat ediyorum. He çok daha az imkanlar ile benden daha başarılı olan insanlar da var.

Bununla birlikte monitör çok önemli, özellikle daha yeni öğreniyorsanız. Kenarda udemy(vs.) açık, stackoverflow açık, Google açıkken hem rahatlık sağlıyor hem zamandan kazandırıyor. Sürekli pencere değiştirme sinir krizlerine de girmemiş oluyorsunuz.

Bütçeniz kısıtlıysa ve Solidworks sonra da yaparım derseniz bence ekran kartlı laptopa vereceğiniz paraya monitor alın derim. Yazılımın çoğu kısmı için ekran kartı çok da önemli değil bence.

Geri
Yukarı