Yazılım İçin F/P Laptop Önerisi

Asaf Can

Hectopat
Daha fazla  
Ben bu yıl üniversiteye başlayacağım. Bölüm olarak Yönetim Bilişim Sistemleri. Bana şöyle F/P olarak kodlarken kasmayacak laptop önerir misiniz? Bütçe biraz kısıtlı ama yine de biraz çıkartabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Dell Inspiron 3580 Intel Core i5 8265U 8GB 1TB Radeon 520 Fiyatı

Şöyle bir cihaz gayet yeterli olur. Lisans düzeyinde bu makineyi zorlayacak uygulamalar yapılmıyor. i5 işlemci de IDElerin üstesinden gelir. Daha uygun bir model isterseniz, şunu önerebilirim.

Dell Inspiron 3580 Intel Core i5 8265U 8GB 1TB Radeon 520 Fiyatı

Şöyle bir cihaz gayet yeterli olur. Lisans düzeyinde bu makineyi zorlayacak uygulamalar yapılmıyor. i5 işlemci de IDElerin üstesinden gelir. Daha uygun bir model isterseniz, şunu önerebilirim.

İkinci el bu fiyatlara en kötü 1050'li laptop alınıyor. İkinci el tavsiye ederim. Bütçe biraz daha yüksekse 1050Ti zorlar.

İkinci el bu fiyatlara en kötü 1050'li laptop alınıyor. İkinci el tavsiye ederim. Bütçe biraz daha yüksekse 1050Ti zorlar.

İkinci el ürün kullanmayı tercih etmiyorum. Fakat konu sahibi için sıkıntı değilse alabilir. Yalnız kod yazmak için iyi ekran kartı değil işlemci ve bellek gerekli.

İkinci el ürün kullanmayı tercih etmiyorum. Fakat konu sahibi için sıkıntı değilse alabilir. Yalnız kod yazmak için iyi ekran kartı değil işlemci ve bellek gerekli.
Oyuncu sistemlerinde kötü bir işlemci ve 4GB ram kullanılacak hali yok ya? İkinci el olarak sizden de bahsetmedim.

Arkadaşlar önce hepinize teşekkür ederin ilginiz için. Ben ikinci el kullanmayı düşünmüyorum. Kullanacağım programlar da ilk 2 yıl pek ağır programlar olmayacak sonrasında üni 3-4 de ağır programlara geçer diye tahmin ediyorum. Bütçe olarak da 3k-4k arası

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı